Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért csak laptopon megy az...

Bazsko kérdése:

Miért csak laptopon megy az internet?

Figyelt kérdés

tegnap előtt még ment rendesen a net (kábelen keresztül)... aztán tegnap wifi-n keresztül a laptopon van internet, a rendes gépen meg nincs! mellesleg a router is a nagygépről megy, így nem bírom resetelni, mert nincs internet...

a win azt írja ki hogy nem rendelkezek rendes ipcímmel... ha a modemet visszarakom az eredeti helyére (nagygépbe) akkor van net /csak laptopon nincs/ egyébként router márka TP-link, szóval nem csoda hogy rossz -.-" pls help!


2011. jún. 7. 15:31
 1/9 legendavagyok01 ***** válasza:

A routeren dhcp-vel osztod az ip címeket, vagy fix ip címet használsz?

Egyébként - bár nekem D-Link van - a TP-Link gyáltalán nem rossz!

2011. jún. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
DHCP-ra rakja alapból! :s
2011. jún. 7. 15:42
 3/9 anonim ***** válasza:

esetleg kifeküdt egy port benne.

resetelni fizikailag is lehet, találsz hozzá gombot a routeren.

a tp-link egyébként nem rossz, és van rá öt év gar, tehát megoldható a probléma így is.

a router menüjében nézd meg, hogy csatlakozott-e, vagy a géped csatklakozgat fel

2011. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 legendavagyok01 ***** válasza:

Akkor nézd meg a gépen, a TCP/IP beállításoknál automatikus ip kérés van-e?

Igen, resetelni a routeren kell, utána újra beállítani.

Port meg jó, ha a router setup-ot el lehet érni róla.

2011. jún. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a gond a resettel van!!!! tcp/ip normális... de net nélkül sehogy nem bírom elérni a routert... portokból az összessel kipróbáltam... ha laptopba bedugtam a routerkábelt, akkor ott is elszállt a net... a rendes gép meg már azonosítani se tudja... kész, ennek kampec... megy vissza a boltba -.-
2011. jún. 7. 16:33
 6/9 anonim válasza:
nekem is volt problémám TP-link routerrel: a gépen mindig ment a net, laptopon meg első 3-4 alkalommal ment, utána az istennek se akart csatlakozni, csak ha kihúztam a tápkábelt és vissza. :D
2011. jún. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

már vagy 20 alkalommal húztam ki és dugtam be a tápkábelt...

ez tönkrement...

2011. jún. 7. 19:47
 8/9 legendavagyok01 ***** válasza:

"A gond a resettel van."

A reset gomb a routeren van. Ahhoz minek "elérni"? Vagy már próbáltad, és az sem hozott eredményt?

2011. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a-a...az se hozott
2011. jún. 8. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!