Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi-s internet van a lakásban...

Wifi-s internet van a lakásban. Az én szobámban nagyon gyenge, rossz a jel. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Már utánaolvasgattam, de melyik a legegyszerűbb megoldás? Légyszi árakat is írjatok, mi kb mennyibe kerülne. Mivel tudom a netet úgy "elvezetni" a szobámba, hogy a sávszélesség megmaradjon? Egyébként laptoról van szó.
2011. aug. 8. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most vettem a laptopomba TP-LINK-et.

(USB adapter antennával.)

TL-WN722N típus

2500 Ft volt a bolti ára.

2011. aug. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Nálunk a wifi routerre eleve fel van téve egy erősebb külső antenna, az két emeleten is átmegy (nem családi ház, szóval lépcsőház, bejárati ajtók, rácsok, minden van).

Ezt mondjuk nem minden routerrel lehet megcsinálni, van amelyiknek nem lehet letekerni az antennáját.


A laptopomba most vettem egy TP-link USB wifi kártyát (WN422G), ennek is van külső antennája, és vagy ötször annyi hálózatot látok vele mint eddig. Csak az utóbbi árát tudom megmondani, ez 3000 Ft volt.

2011. aug. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ajánlom neked ezt: [link] a router közelébe bedugod egy konnektorba,aztán ezt az adaptert meg a routert összes kötöd egy UTP kábellel,majd fent a szobádba is bedugod az adpatert(mert hogy amit küldtem 11.306Ft-ért az kettő adaptert tartalmazz)és egy UTP kábellel a szobádba össze kötöd az adaptert meg a laptopot.Nekünk 4 gépre van ilyen adpaterrel szétosztva a net,sokkal megbízhatód mint a wifi és mégsem kell az egész házat be madzagozni :).Annyi hátránya van hogy a két adapternek ugyan azon a fázison kell lennie
2011. aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
megpróbálhatod ezt is: [link]
2011. aug. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szóval összegezném. Van olyan lehetőségem, hogy veszek magához a wifi-hez egy nagyobb antennát és kicserélem. Ez mennyibe kerülne? Vagy veszek a gépemhez egy ilyen TP Link kártyát, ami végülis kijön 2-3000 forintból. Ugye? Ezek tünnek a legegyszerűbb megoldásnak szerintem. Honnan tudjam milyen fajta kártyát kell vennem? És azt hova kell raknom? Bármelyik géphez jó bármelyik fajta? Ja, és egy utolsó kérdés: Valamilyen internetes vezetékkel is meg lehet oldani a dolgot (pár méter amúgy a 2 szoba), vagy az felejtős? Bocsi a picit buta kérdésekért, de eddig nem foglalkoztam ilyesmivel, tényleg nem igazán értek hozzá :)
2011. aug. 9. 07:41
 6/11 anonim ***** válasza:
laptophoz nem tudsz venni TP-LINK kártyát mert a laptopba benne van alapból a wifi fogó,mondjuk kicserélheted benne a kártyát de ahoz szét kell szedned a laptopot.Vegyél egy accespointot: [link] és egy UTP kábelt: [link] (10 Métereset küldtem de ha rövidebb vagy hosszabb kell akkor nézelődj a google segítségével)ha megvan az accespoint és az UTP kábel akkor a routerbe bedugod a UTP kábel eggyik végét a LAN portba majd a másik végét a kábelnek a Acces Pointba(persze az acces pointot a szobádba kell rakni)És már működni is fog a net.Azért írtam ez a módszert hogy egy laptoppal ne legyél helyhez kötve egy kábel miatt hanem a szobádba mindenhol tudjál netezni.
2011. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok,USB wifit vehetsz bele,de szerintem jobb az Acces Point mert stabilabb ha vezetékkel megy a szobádba net és aztán ott szórja szét
2011. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Második vagyok. A külső antennára már nem emlékszem, hogy pontosan mennyi volt, de valami 1-2 ezer forintba kerül, nem egy bonyolult szerkezet.


A TP-link USB wifit én 3000 forintért vettem a budaörsi Auchanban, ott van a pontos típusszáma a hozzászólásomban, ezt kell keresni, rá van írva a dobozra.

Bedugod a gépedbe, a hozzáadott cdről lefuttatod a telepítőt, örülsz.

3 perc alatt feltelepíthető, és jó erős jele van.


Megmondom őszintén, hogy én vezetékkel nem szenvednék, kimondottan kiábrándító vezetékkel használni egy laptopot. De ha mégis, akkor úgynevezett patchkábelt kell venned (bármelyik tescoban-auchanban is kapsz, nem kell hozzá szakbolt) annyi métert amennyi kell, az egyik végét bedugod a routerbe, másik végéd a gépedbe, örülsz.


Az access pointos megoldás is jó lehet amit 11:39(?) írt, de ha csak pár méter van a két szoba között, akkor kicsit "ágyúval verébre" megoldás.

2011. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Attól függ mennyire gyenge a jel, én egy kicsit olcsóbb bár kevésbé elegáns megoldást ajánlanék, ha hozzá tudsz férni a routerhoz:

Menj oda a routerhoz és fordítsd az antennáját a te szobád felé.

Plusz fogj egy tekercs alumínium fóliát a konyhából és csinálj belőle egy négyzetet aminek a hossza kb akkora mint maga az alumínium tekercs szélessége, tégy egymásra 3-4 réteget ebből, majd a széleinél fogasd össze (celluxal, vagy csak simán hajts vissza pár mm-t)

Ezt a kis "tálcát" tedd be a router (a szobád felől nézve) mögé.


Ez nem holt biztos tipp, de valamicskét használ.

És kipróbálni nem kerül sokba, csak egy kis időbe, meg kb 2m alumínium fóliába. :)

2011. aug. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lenne még egy utolsó kérdésem. Melyikkel járok a legjobban? Mármint hogy értem a lehetőségeket, és legszívesebben egy külső antennát vennék. De a jelnek akkor is át kellene jönnie 2-3 szobán. Akkor meg lehet nem javítana rajta túl sokat, csak valamennyit. Főleg a torrentezéssel vagyok most bajba, mert jelenleg annyira gyenge a jel, hogy el se índítja a töltést.
2011. aug. 10. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!