Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kössem át a Kábelt? -....

Hogyan kössem át a Kábelt? -. - -Részletek lent-

Figyelt kérdés
Van 1 8 eres utp kábelem T-568A elrendezéssel mind a két végén, Az lenne a kérdésem Hogyan lehet Ebből T-568B Kábel mind a két végén mert Routert szeretnék kötni Géépel. Az egyik felét már levágtam olyan 20cmes darabot. Tudom hogy van rá megoldás. Ha valaki meg mondaná..Nagyon Hálás lennék..:)
2011. aug. 1. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Krimpelő fogóra van szükséged ha igényes munkát szeretnél!
2011. aug. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 legendavagyok01 ***** válasza:

Tök mindegy, hogy t-568a vagy b, ha mindkét vége egyforma, akkor az egy egyenes kábel, neked meg az kell.

Mit akarsz vagdosni? Elektronikailag nincs különbség, bár igaz, hogy új hálózatoknál a b-t használják a szakemberek, de mindegy. Kipróbáltad és nem ment?


[link]

2011. aug. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

itt van, hogy a szabvány szerint melyik színt hova kell kötni.


[link]


amúgy párszáz forint egy ilyen cross kábel. Ha nincs ilyen speciális fogód, szerintem egyszerűbb, ha megveszed a kábelt.

2011. aug. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tp link Tl-R460 routerem van..Gépbe menne a másik..a Számgép: Egy hálózati kábel nincs bedugva.. a Router: Ahova dugom a kábelt 2 mp-ként villog 3mat..Neem ugy mintha dolgozna..Az teljesen össze vissza villog..Szerintem jelezne valamit de a kiskönyve kitudja hol van..:S
2011. aug. 1. 18:32
 5/9 A kérdező kommentje:
+ ha jól tudom Cross kábel Router és Router között kel nem?
2011. aug. 1. 18:33
 6/9 A kérdező kommentje:
Elrontottam amit irni akartam..Nekem B-s kábelem van..de nem lehet az a baj hogy A-s kéne?
2011. aug. 1. 18:34
 7/9 legendavagyok01 ***** válasza:

Én mindig b-s re kötöm az egyenes kábel mindkét végét. De az mindegy, hogy a-s mindkét vége, vagy b-s mindkét vége. Attól lesz egyenes, hogy a két vége egyforma.

Márpedig sz.gép és router közé az kell, vagyis működnie kellene.

Most csakis a kedvedért előkaptam egy mindkét végén b-s kábelt, a d-link routerem-mel összekötöttem a lenovo netbook-omat (ami eddig soha nem csatlakozott kábellel), és tökéletesen működik.

2011. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tehát mind1 hogy Mind a 2 vége a-a vagy b-b csak egyforma legyen? És ha Rotert szeretnék Routerrel Akkor az első routerbe Lan1 dugojaba kössem a másikba pedig ugyan ugy Lan1be vagy a Wan-ba? és gondolom oda meg crossover kell..ugye?
2011. aug. 1. 19:03
 9/9 legendavagyok01 ***** válasza:

Mindegy melyik, csak egyforma legyen, akkor egyenes.


Két routerre a megoldás itt le van írva:

[link]

2011. aug. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!