Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell összekötni 2...

Hogyan kell összekötni 2 gépet TP-Link TL-SF1005D Switchel hogy mindkettőn legyen net?

Figyelt kérdés
külön-külön felmennek a netre, de egyszerre nem, tudtok rá megoldást ?
2011. jún. 24. 18:01
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

Netmegosztásra routert kellett volna vásárolni nem switch -et, ugyan is az önállóan tud a netre csatlakozni, majd azt megosztani életben tartani. Olyan mint egy mini számítógép.

Ehhez képest a switch csak egy sima elosztó, minimális intelligenciával (a HUB tovább fejlesztése, ez csak a címzettnek küldi tovább a csomagot és nem minden portra).


Ezzel csak úgy lehetséges, ha kinevezel egy gépet, ami a netet ossza meg, és akkor is folyamatosan mennie kell, ha csak a másik géppel netezel. (Persze mondanom sem kell, hogy ez így nem túl gazdaságos.)

Ez a leírás segít majd a kivitelezésben:

[link]

2011. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, akor ha más nem, veszek egy vezetékes routert (ha van olyan), mert ugyan van egy vezeték nélküli, de azt nem tudtuk beállítani, meg nem is bízom abban.

mégegyszer kösz

2011. jún. 24. 18:43
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

Milyen router az (márka/típus)? És milyen Internetkapcsolatod van? (Talán segíthetek a beállításban!)

Amúgy meg ha ennyire nem bízol a Wi-Fi -ben, egyszerűen kikapcsold a Wi-Fi rádiót, és sima vezetékes routerként használod, ennyi. Ezert nem kell megint költségbe verni magad.

Amúgy igen, léteznek még itthoni célra is sima vezetékes routerek is, de az ár/érték arányuk gyenge, nem nagyon fejlesztik őket, a belviláguk ezért elég elavult.

2011. jún. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A vezeték nélküli router típusa TP-Link 54M wireless TR-WR542G. Ma megint próbálkoztam vele de még mindig nem tudtam beállítani, olyannyira nem, hogy azt "el tudom érni" vele, hogy egyik gépen sincs net, se egyszerre, se külön-külön.
2011. jún. 25. 08:17
 5/10 P.O.C. ***** válasza:

Hát ennél jobbat, sima vezetékesben sem tudnál venni. Valamint ha már ennek a konfigurálását sem vágod, akkor a sima vezetékesét sem fogod.

Nem ártana kiresetelni az eszközt, firmware -t frissíteni rajta, majd konfigurálni.


Itt minden beállítást megtalálsz, azt is, hogy hogyan kapcsold ki a Wi-Fi rádiót, ha nem kell:

[link]

2011. jún. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most már az én gépemen megy, már csak azt kellene elérnem hogy a szomszéd gépén is menjen.
2011. jún. 25. 09:21
 7/10 P.O.C. ***** válasza:

A Webes felülettel konfiguráltad, úgy ahogy a leírásban van?

Milyen operációs rendszert használsz, azon a gépen ahol nincs net? Milyen Internet előfizetésed van? (ADSL, kábel, LAN, stb..)

2011. jún. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
UPC net van, xp op. rendszer mindkét gépen. Képzeld most úgy néz ki hogy sikerült, megy mindkét gépen a net, hogyan csináltam ? ne kérdezd. Még azt szeretném beállítani hogy más ne tudjon felcsatlakozni.
2011. jún. 25. 10:20
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

Ha szeretnéd használni a Wi-Fi -t, kódold le. Ha nem szeretnéd használni, kapcsold ki.

Úgy, ahogy a linkelt leírásban van. (Persze ehhez el is kéne azt olvasni, amit láthatóan nem tettél meg.)

2011. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na megoldottam, de vezetékkel, talán ez biztonságosabb mint anélkül. Lényeg a lényeg hogy megy mindkét gépen a net, és egyszerre. Figyelmesebben átolvastam a linkelt leírást, (ami nagy segítség volt), és adta magát. Köszönöm a segítségedet.
2011. jún. 25. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!