Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Fibernettel wifi? Nem működik,...

Fibernettel wifi? Nem működik, ki tudja a megoldást segíteni?

Figyelt kérdés
Na srácok, most nagyon kéne a segítség. A héten jönne az új gép, de netet nem tudok csinálni. Szóval kezdem az elejéről átláthatóan. Van egy Fibernet 6/1-es kábelnetem. Ez minde szép és jó, mert ezen a gépen van net, mert itt a modem. Az még mindig jó, hogy egy másik szobában a padlásról lehoztunk még egy kábelt, így azon is van net. Viszont -itt jón a baj- több kábelt már nem lehet lehozni, mert megtelt a cső. Ezért be is lett szerezve egy Netgear wifi router, mivel a laptop majd veszi a netet wifivel, hozzám meg jön onnan a kábel. DE a router meg is van, visuont van egy nagyon furcsa dolog. A modem nem ethernet kábellel, hanem USB-vel csatlakozik a géphez, így az ethernet dugó szabad. Csinálgattam a router leírását, amikor írta, hogy húzd ki az ethernet kábelt a gépből. Innentől jött a gond. A modemen csak egy ethernet bemenet van, így nem tudom összekötni a wifivel, és a gépet se a modemmel. [URL= [link] [URL= [link] kaptam egy ethernet kábelt. Kérlek segítsetek. A legjobb az lenne, hogy aki tud az írjon valami elérhe
2011. jún. 20. 18:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. jún. 20. 21:00
 12/15 A kérdező kommentje:
bár mintha ezt próbáltam volna, de majd hnap kiderül
2011. jún. 20. 21:01
 13/15 Argloss ***** válasza:
Egyébként az internetedhez kell felhasználónév és jelszó? Mert ha igen akkor a routeren PPPOE kapcsolatot kell állítani és beírni a csatlakozáshoz szükséges dolgokat, hogy működjön az internet. Ha van ilyen, akkor azt a szolgáltatódtól tudod megkérdezni, ha nincs rajta a szerződésen.
2011. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez észbontó. Kezdjük ott, jó lenne ha nem te állítgatnád be hanem hívnál valami hozzáértőbb embert. Azért 10 évesek ne akarjanak már ennyit tudni!
2013. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Persze a negatív értékelést adjátok, most inkább arra megyek hogy lefelé pontozzanak. Max regelek egy másik accot aztán azon majd jól csinálom. Sok gyökér...

Leírták már annyiszor neked hogy már fáj.

wan-to-lan a modemből. majd valalemyik lan portba dugod a gépet. ip meg benne a kézikönyvben, csak fel kéne lapozni, képekkel is illusztrálják. Innen veszem hogy valami tizenéves fas z lehetsz, aki innen a fórumról akar megtanulni hálózati eszközök használatát. van a youtubeon magyar videó, én is csináltam egy elég hasznosat, jó lenne ha rá keresnél!

2013. nov. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!