Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Fibernettel wifi? Nem működik,...

Fibernettel wifi? Nem működik, ki tudja a megoldást segíteni?

Figyelt kérdés
Na srácok, most nagyon kéne a segítség. A héten jönne az új gép, de netet nem tudok csinálni. Szóval kezdem az elejéről átláthatóan. Van egy Fibernet 6/1-es kábelnetem. Ez minde szép és jó, mert ezen a gépen van net, mert itt a modem. Az még mindig jó, hogy egy másik szobában a padlásról lehoztunk még egy kábelt, így azon is van net. Viszont -itt jón a baj- több kábelt már nem lehet lehozni, mert megtelt a cső. Ezért be is lett szerezve egy Netgear wifi router, mivel a laptop majd veszi a netet wifivel, hozzám meg jön onnan a kábel. DE a router meg is van, visuont van egy nagyon furcsa dolog. A modem nem ethernet kábellel, hanem USB-vel csatlakozik a géphez, így az ethernet dugó szabad. Csinálgattam a router leírását, amikor írta, hogy húzd ki az ethernet kábelt a gépből. Innentől jött a gond. A modemen csak egy ethernet bemenet van, így nem tudom összekötni a wifivel, és a gépet se a modemmel. [URL= [link] [URL= [link] kaptam egy ethernet kábelt. Kérlek segítsetek. A legjobb az lenne, hogy aki tud az írjon valami elérhe
2011. jún. 20. 18:12
1 2
 1/15 Argloss ***** válasza:
USB-t kihúzod a modemből. Ethernet kábel a modemből a router elkülönített dugójába menjen (WAN-ba). Másik ethernet kábel a router egyik dugójából (LAN1) a gép hálókártyájába menjen.
2011. jún. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2011. jún. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1.: a modem nem ethernet-usb kábellel van összekötve a géppel, hanem egy nem tom miennel, mert az ethernet bemenet másik vége a padláson van.
2011. jún. 20. 18:35
 4/15 Argloss ***** válasza:

Amit bekarikáztam azokat kell összekötni és akkor már a routerről lehet továbbosztani az internetet. Tehát abból kell a gépbe is vezetni, mint ahogy a második hozzászóló képén is van.


[link]

2011. jún. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor amit kaptam Ethernet kábelt dugjam a gépbe, és a másik végét hova? Lan1 v. modem?
2011. jún. 20. 18:52
 6/15 Argloss ***** válasza:

Modem -> Router -> Számítógép: (mindegyik kékre dughatsz egy gépet...)

[link]

2011. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
MEgoldódott köszi szépen, most kér vmi felhasználónevet, jelszavat. Oda mit írjak?(dobozon semmi sincs, a rendszergazdait nem fogadja el)
2011. jún. 20. 19:55
 8/15 Argloss ***** válasza:

Nos a TP-LINK routereknek általában admin alapból a felhasználóneve és a jelszava is.

Így a hátuljáról nem tudom beazonosítani, hogy neked milyen van, de többnyire ez a felhasználó-jelszó páros szokott lenni mindegyiknél.. (volt MSI routerem is, annak is ez volt alapból..)

2011. jún. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ez netgear, de sehol sincs rajta ilyen rész.
2011. jún. 20. 20:21
 10/15 Argloss ***** válasza:
2011. jún. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!