Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » IP cím visszakeresése tényleg...

IP cím visszakeresése tényleg lehetetlen?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő:van egy 6éves párkapcsolatom, melybe most egy 3. személy be akart kavarni.Párom elhajtotta, erre a kisasszony leszedte a képeim közösségi oldalról, ami információt tudott beszerzett rólam és bosszúból felrakott egy társkereső oldalra.Engem elkezdtek hívogatni, bementem a rendőrségre feljelentést tenni, először azt mondták bizonyítsam, hogy nem én voltam.Ezt munkahelyemmel sikerült is, majd amikor visszamentem bejelentették, hogy nem lehetséges visszakeresni.Törődjek bele. Én úgy tudom, ők ilyen esetben KI KELL, hogy keressék.Vagy rosszul vagyok informálva??Eléggé kínos az állandó hívogatás, és már páromat is idegesíti.
2011. máj. 24. 14:42
 1/8 anonim válasza:
Hát nem lehetetlen, az oldalak letárolják a regisztrált IP-t... szóval... Amit tudsz tenni bemész a mobilszolgáltatódhoz és számot váltasz.
2011. máj. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Irj az oldalnak, h vegyek le a hirdetest. Valts tel.szamot.
2011. máj. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben a kis ribi nem hackerkedik másodállásban és nem használt anonim proxy-t, akkor le kéne tudniuk nyomozni.
2011. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A számváltás az én fejemben is megfordult, csak sajna többen látták már, és megpecsételtek, mint valami k.rvát. :S Az oldal üzemeltetőjét pedig hiába kerestem meg, szarik a fejemre.
2011. máj. 24. 14:55
 5/8 mokkacsino ***** válasza:

Az IP cím visszakeresése összetett probléma.

Ha sima FIX IP je van akkor könnyű az eset, de szerintem ez esetben kizárt.

Vagy pl.: Egy IP címe van mondjuk egy nagy iskolának, vagy egy kórháznak, ill. egy intézménynek. Azon belül pedig sok sok számítógép van, így az ottani szerverállomást kell lefoglalni és ott áttekinteni a naplókat. Vagy ha otthonról csinálta és dinamikus IP-je van, akkor pedig a szolgáltatónál kérhetik ki, de ha jól tudom mindezt (az előbbit is) csak akkor tehetik meg, ha alapos gyanú van bűncselekmény elkövetésére.


A fent leírtak csak az alapesetre igazak. Ha esetleg kicsit ügyes akkor az IP- címet elrejtheti többféle módon is, vagy ha maga a társkereső oldal pl.: külföldi szerveren van akkor megint sokkal nehezebb az - adminisztrációs és jogi dolgok miatt - a visszakeresés.


Elméletben a rendőrök állítása hamis volt, de gyakorlatban könnyen lehetséges , hogy lehetetlen a visszakeresés a sok jogi és adminisztrativ dolog miatt.

2011. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

de most komolyan...evvel kellene a rendörsegnek fogalkoznia??? nem hinném!

kicsit túlreagáljátok!

2011. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! A rendőrség azért van, hogy bűncselekmény gyanúja lép fel, ott legyenek. Majd megnézem a szád, amikor saját magad látod viszont, és újjal mutogatnak rád, a telefonod meg éjjel-nappal csörög perverz állatok hívogatásaitól.

Utsó előtt, köszönöm. Lehet, hogy nem otthonról csinálta. :(

2011. máj. 24. 15:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Helló!


Első körben, az internetszolgáltatók (ha nem proxyott) akkor kötelesek legalább 1 évig tárolni, h mikor kinek adták ki az IPt. De mivel szerinted nem otthonról csinálta, ezért ezt nehéz lenne lekövetni, és bizonyítani, h ő volt pedig szinte lehetetlen (max biztonsági kamerás felvétel lehetne jó, de hát ugye ki tudja, h van-e ott és megvan-e még a felvétel...).


Érdemes lenne a weboldal üzemeltetőjét erősebben megdorgálni, és őt befenyíteni, mert hogy vegye le a dolgot, + ha van akkor a logot elkérni az accounthoz, ami tuti, hogy van. minimum a reklámok miatt csinálnak egy logot, de legtöbb esetben azt is szokták követni, h ki-mikor milyen IPről lépett be a felhasználónévre...

Esetleg mond neki azt, h a telefonszámodra, vagy vmire ami fenn van az oldalon küldje el a jelszavadat, mert nem tudod és kell...

2011. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!