Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Adott egy wifi nélküli PC,...

Adott egy wifi nélküli PC, amin van kábeles internet. USB-s WIFI adaptert tudok adóként használni, hogy a másik gépen amin van wifi ( de nincs vonalas net elérhetőség ) csatlakozzam?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez így szopatós. Vegyél egy wifi-routert, abba kösd bele a kábeles netet, és onnan osszad ki a gépeknek. (Amelyikben nincs wifi-adapter, az kaphatja a roterből kábelen is, ahogy jobb neked.)
2011. máj. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez így tényleg idétlen megoldás,olyasmi mint pl bal kézzel vakargatni a jobb fülünket.

Inkább vennék egy wifis routert-5 ezerért már van- és azzal oldanám meg.


[link]

2011. máj. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 énevok ***** válasza:
100%

Több hátránya is van amit leírtál:

1. annak a gépnek, amibe kábelessen kötöd a netet, mindíg mennie kell, ha a másik géppel akasz is netezni.

2. a ping időd a sokszorosára növekszik, mivel netet használó gépen megy keresztül az adat.

Tehát, én is csak azt tudom javasolni, hogy szerezz be egy routert, ami kábelessen, és wi-fi-sen is megosztja a netet, nem nagy befektetés (3-4000Ft-ért már kapsz elfogadható minőségüt) amit ha kiszámolsz 1, max 2 hónap alatt a villanyszámlában megtérül, hogy nem kell mindíg mind a 2 gépnek mennie!

2011. máj. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

AD-HOC -al meg lehet csinálni, de ez elég béna megoldás. Előttem írták is hogy miért.


Itt vagy egy leírás amúgy hozzá XP -re:

[link]

2011. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a választ!
2011. máj. 6. 09:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!