Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi antánával növelhetném a...

Wifi antánával növelhetném a távolságot?

Figyelt kérdés

Két lakásom közt ezzel a Tp-link 722 ( [link] ) usb wifi adaptert használok. Szeretnék rá egy 16dbi antennát vásárolni ( [link] ). Az lenne a bajom, hogy valamikor jó a jel erősége valamikor nagyon kevés. Azzal kiküszöbölhető lenne az ingadozás? A routeren normál antenna van.

Aki használ ilyen tipúsúakat annak a tapasztalataira lennék kiváncsi.


2011. máj. 2. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a routerhez kellene egy komolyabb antenna. Valami ilyesmit:

[link]

2011. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mokkacsino ***** válasza:
Olyan nagyon sokat erősíteni nem hiszem, hogy lehet. Nem lehet inkább kevésbé árnyékolt helyre tenni az adaptert. Én egy szer egy 5 méteres USB kábellel toldottam meg egy ilyen eszközt közel az ablakhoz, és ott szuperül működött. Igaz, az ablakban egy az egyben rálátott már az adóra.
2011. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

A falak rengeteget árnyékolnak, az antennakábelekkel meg nagy a veszteség!

Inkább vegyél egy jó kis kültéri AP-t:

[link]

[link]


Alapból 12 dBi-s Dupla polarizációjú antenna van beleintegrálva, de ha ez sem lenne elég bővítheted is. Felszereld a tetőre, a 2. ingatlanodra irányítod, bedugod a router egyik LAN portjára, és már mehet is a műsor.. :)

2011. máj. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

Én is egy usb hosszabitóval használom ami jelerősítős

Nekem ez a kis 722 usb wifi fogo ki van téve az ablakba, de valamikor jó a jel, valamikor nem

A routerhez nem szeretnék nyúlni. nem igazán az enyém ....

2011. máj. 2. 16:18
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
Akkor te Internet toll és vaj kereskedő vagy? :D
2011. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!