Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meg tudja mondani valaki,...

Meg tudja mondani valaki, hogy melyik volt a világon az első email cím?

Figyelt kérdés
Én egy órája keresem de hülye vagyok hozzá és fontos.Ha bárki megtalálja,előre is köszi.
2011. ápr. 7. 20:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi nem melyik,hanem mi.
2011. ápr. 7. 20:54
 2/6 legendavagyok01 ***** válasza:

"Na most már biztos nagyon kíváncsiak vagytok, mi lehetett az első e-mail szövege. - Már nem igazán emlékszem rá - mondja Ray Tomlinson, amerikai informatikus, az elektronikus posta feltalálója.


Hát, most egy kicsit csalódottak vagyunk. A világot forradalmasító első e-mail szövegét nem őrizték meg az utókornak?

- Az az igazság, hogy egymás után küldtem a tesztüzeneteket egyik számítógépről a másikra. A tartalom talán az lehetett: qwertyuiop.

Hogy miért pont ez? Mert az amerikai számítógépek billentyűzetén ezek a betűk állnak a felső sorban, pontosan ebben a sorrendben."


Forrás:

[link]

2011. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezeket néztem,hát akkor beírom ezt,köszi.
2011. ápr. 7. 21:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első email cím: "tomlinson@bbn-tenexa"

1971-ben, két egymás mellett lévő gép között történt az email-váltás.

2011. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 legendavagyok01 ***** válasza:

A konkrét címre még nem találtam, de Tomlinson volt, aki kitalálta a @ használatát.

Bár már előtte is lehetett üzeneteket küldeni nagyszámítógép azonos felhasználói, majd hálózatba kötött gépek között. Hogy ki mit tart az első "e-mail"-nek, az nézőpont kérdése.

2011. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 legendavagyok01 ***** válasza:

mondoshawan-nál a pont


Itt egy magyar cikk is van:

[link]

2011. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!