Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kinek írjak ebben a fontos...

Kinek írjak ebben a fontos ügyben?

Figyelt kérdés
kaptam egy levelet még pár hete a malajziai HSBC banktól,hogy véletlenszerűen kiválasztották az IP címemet,és nyertem elvileg valami pénzösszeget,nem nagyon beszélek angolul,de azt is írták,hogy vegyem fel a kapcsolatot magyar bankkal gondolom a HSBC magyarországi változatra gondoltak,írtam is nekik de nem válaszoltak,pedig szerintem ők jobban tudnának ebben segíteni,azt is írták ha jól olvasom,hogy választhatok milyen számlám legyen rendszeres prémium meg ilyenek. szeretném kideríteni hogy mi ez az egész,de nem tudom kinek írjak. általában levélszemetekre nem válaszolok azonnal törlöm,de ez más szerintem.
2011. ápr. 4. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig ez bizony átb***ás. Ilyen levélnek alapból nem szabad bedőlni. Legtöbbször valamilyen oldalra invitálnak, ahol kártékony programok töltődnek le, pl vírus, kémprogram. Aztán vannak olyanok is, ahol a kedves "nyertest" bizonyos pénzösszeg átutalására kérik fel, hogy fedezze a "hatalmas nyeremény"/"több millió dollár" átutalását a saját számládra. Ezek mindig ilyenek, hiába tűnik másnak. Az meg főleg egyértelművé teszi, hogy malajziai bank IP címeket sorsolgat... ugyanmár. Azért nem válaszoltak, mert ők is tudják, hogy ezek kamu levelek.
2011. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
erzsébet királynénak
2011. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!