Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Havi villanyszámlátok? Aztis...

Havi villanyszámlátok? Aztis ird le hogy mennyit gépezel

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 17:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80 ezer körül havonta. De ebben a szauna és a medence fűtése is benne van. A gépezés elenyésző, 2-3 óra naponta. Egy középkorú családapa.
2011. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
23000 Ft. Öten használjuk az áramot. Mosógép heti 6 alkalom, számítógép napi 10-12 óra plusz TV, villany egyebek.
2011. márc. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 latina válasza:

9-13 ezer között, attól függ milyen évszak, nyáron a légkondi nyomja meg, télen a kazán megy sokat, ősz és tavasz, akkor a legalacsonyabb. Mi hárman vagyunk,a férjemmel és a kislányommal,egyelőre, nyáron már négyen leszünk...még több mosás...még több porszívózás, mert a 2 éves lányom miatt mindennap fel kell porszívózni, annyi koszt csinál.

Heti 4-5 gép mosás, nagyhűtő+fagyasztó,mikró, vill.sütő, 2 tv, laptop, 4 szoba, szobánként min. 2 lámpával. (80 nm). Nálunk mindenhol energiatakarékos izzók vannak, azóta csökkent a fogyasztás, a háztartási gépeink viszonylag fiatalok, max. átlag 5 évesek, és a laptopot is mindig kikapcsolom, ha nem használom.Így kb.3 órát megy naponta. Ja, és az LCD tv kevesebbet fogyaszt mint a hagyományos, bár nekünk "csak" napi 5-6 órát megy, délután.Apróságoknak tűnnek, de sok kicsi sokra megy, és szerintem egy ekkora fiatalos háztartásra nem sok a számla.

2011. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
hát igen.. bár amiket láttam.. pls 80.000 havonta hát az brutál..
2011. márc. 7. 14:09
 15/17 anonim ***** válasza:
De odaírtam hogy mi fogyaszt ennyit. Mondjuk a lakás is 300 négyzetméter, a garázst például szintén áramról fűtöm télen (48 négyzetméter), olyankor 100 000 is lehet. De az hogy mi sok relatív, közel egymilliós kereset mellett ez is elenyésző. Aki 80 000- ből él annak a 10 000 is sok lehet. Ezért is írtam hogy az összeg mindig a keresettől függ hogy sok vagy kevés. Meg nekem is van két lurkóm, van hogy a két projector meg a két LED tv is egyszerre megy, mivel mindenki mást néz, de a fő tényezők nem ezek, hanem amiket az első válaszomban írtam. Olyan jelentéktelen fogyasztókat hogy szárítógép, mosó, mosogatógép, tűzhely, klíma kár is lenne elemezni.
2011. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

a keresettöl függ ahogy mondod..

a keresetemhez a 25.000 nem vészes csak necces :)

2011. márc. 7. 19:14
 17/17 anonim ***** válasza:

8000 havonta, napi 16-24 órát megy a gép, plusz hűtő és energiatakarékos mosógép.

Az előző lakásban BOINC ment fűtés helyett 24/7 (meg persze film/zene/letöltés mellette), azzal volt 15000 havonta, és csak nagy mínuszban kellett bekapcsolni a gázkonvektort.

Az elhasznált elektromos energia hővé alakul! Ajánlom mindenkinek a figyelmébe, akinek nem központi fűtése van!

2011. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!