Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol tudnék mindent megtanulni...

Hol tudnék mindent megtanulni ezekről a dolgokról?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelnek a hálózatok, protokollok, és szeretnék mindent megtudni róluk.Nem alapszinten hanem magas szintre szeretném fejleszteni a tudásom.Amik érdekelnek TCP/IP, FTP, Telnet, Ethernet hálózat, Internet Protocoll, World Wide Web, Domain Name Service, és még barátaik...(sorolhatnám).Mindegyikról olvastam már vmennyit és kb mindegyikről tudom mire szolgál és pár dolgot, de szeretném durvábban megismerni őket.Pdf fájlokból is tanulok meg Gugli is a barátaim, de azért kérdezek hogy van e vmi konkrét hely vagy könyv amiben mindenből kapok vmennyi tudás.

Előre köszönöm a segítségetek!


2011. febr. 17. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jóban vagy az angollal olvasgasd az RFC dokumentumokat. Annál durvábban nem is lehet megismerni ezeket XD


Egy kis ízelítő:

IP: [link]

DNS: [link]

FTP: [link]

Telnet: [link]

Ezek a hivatalos specifikációk. Ha ezeket elolvasod és megérted (úgyse fogod XD) szó szerint MINDENT tudni fogsz.


De ha komolyan érdekel a téma keress egy ismerőst akinek van Cisco vizsgája, hátha tud elektronikus tananyagot adni. Elég jók, könnyen emészthetők. (nekem is megvolt a CCNA 4 szemesztere valahol)

Ha meg még komolyabban érdekel, iratkozz be egy rendszergazdai OKJ-ra. Jobb helyeken még a Cisco-t is megkapod.

2011. febr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

tcp/ip bevezető: [link]

Ha az alapokat nagyjából átlátod, programozni tudsz és az angol sem jelent gondot, akkor meg nyilván a vonatkozó szabványokat is érdemes átböngészni. Az informatikusképzés általában érinti ezeket a témákat, de részletes tudást, azt csak magadtól szedhetsz össze.

2011. febr. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még várok válaszokat!

2011. febr. 18. 20:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!