Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A wikipédia mennyire megbízható?

A wikipédia mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem a kérdés, mert sokat használom, hasznos, de megíratlan szócikknél pl. mindig felajánlja, hogy én is megírhatom, gondolom regisztráció után. Ráadásul a lap alján lehet osztályozni.

De, ha bárki írhat bele, ki ellenőrzi h hiteles-e?


2011. jan. 20. 22:01
 1/9 mate0117 ***** válasza:
100%

egyszer csináltak egy tesztet...

átírták Petőfi születési dátumát. Azt hiszem 5 perc múlva már ki volt javítva...

én még nem csalódtam benne... :)

2011. jan. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A wikipedia azért nem szentírás,de eléggé megbízható.Én információgyűjtésre a googlet használom:a több találatokon olvasottakat magamban egybevetem,és leszűröm belőle a következtetéseket.
2011. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

22:26

Akkor ott is vannak "moderátorok" akik kijavítják a hibákat.

Én is jónak tartom a wikit csak nem tudom hogy lesz megbízható ha bárki írhat bele. Vki(k) ellenőrzik?


Nyilván a google is sokmindenre jó:) használom.

2011. jan. 20. 23:47
 4/9 anonim ***** válasza:

azért megbízható, mert van több ezer ember aki jót akar, és sokat dolgozik rajta. akik meg brahiból hülyeséget csinálnak azok megunján a dolgot 1-2 után...


amúgy én úgy hallottam hogy az enciklopedia brittanica-ban több hiba van mint az angol wikipedian :D

2011. jan. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, a Wikipédián tapasztalt szerkesztők nézik át a különféle változtatásokat. Egy nem regisztrált látogató csak akkor látja ezeket a változtatásokat, ha leellenőrizték. Nem mindig érnek oda idejében, ezért egyes cikkek akár 40 napig is megtekintetlenek maradnak.
2011. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:

A wiki egy harmadlagos forrás.


Ez azt jelenti, hogy valami alapján írták, tehát szépen megnézed a cikk alján, hogy mik a források, és szépen eldöntheted, hogy azok neked megbízhatóak vagy nem.


A magyar weben keresgélve általában a wikinél csak siralmasabb anyagokat szoktam találni.

2011. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
75%
A wikipédián minen hülyeséget összeírnak ( a magyaron) az angol az általában helyes..de komolyan..más van az angol wikipdián sok esetben mint a magyaron..pl kim catrall életét nézzétek meg..a magyaron izlandon nőtt föl az angolon kanadában(az angol az igaz) most mengéztem rihannát..volt barátja a nála 4 évvel fiaalabb ... megnézem az ő wikipédiáját, csk egy évvel fiatalabb -.-
2011. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem megbízható
2017. nov. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Változó. Alapvetően eléggé megbízható, de mivel szabadon szerkeszthető, ezért sokan beletrollkodnak a cikkekbe. Persze ezeket visszavonják, de ki tudja mikor. Van, hogy egy másodperc múlva, van hogy egy hónap múlva, van hogy egy év múlva. Attól függ, mennyien olvassák a cikket. Közismert témákról szóló cikkeknél jellemzően hamar visszavonják a vandálkodást (a wikin így hívják, ha valaki belerondít a cikkekbe vagy indokolatlanul töröl belőle), míg kevésbé ismert témákba ha belevandálkodnak, jellemzően később állítják vissza. A wikin amúgy is elég sok elavult adat van illetve sok cikk rövid. Ez leginkább a magyarra vonatkozik, de az angolon is vannak elavult adatok és néhány szubcsonk (túl rövid) méretű cikk. De amúgy az angol nagyságrendekkel jobb a magyarnál. Amúgy érdemes a cikkek alján található forráslistára támaszkodni.
2023. máj. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!