Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifis router vagy router+wifi...

Wifis router vagy router+wifi stick?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb? Mindkettőt az én gépembe kell bedugni?
2011. jan. 11. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
2 különböző dolog. A routerrel wifi hálózatot csinálsz, a stickel tudsz hozzá csatlakozni.
2011. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 P.O.C. ***** válasza:

A Wi-Fi router csatlakozik az internethez és elossza azt vezetéken és vezeték nélkül a beépített Wi-Fi -AP segítségével. A működéséhez még számítógép sem kell (hiszen gyakorlatilag ő maga is egy számítógép). Ezen kívül még kismillió funkciója lehet gyártótól függően, úgy mint hardveres tűzfal, sávszélesség korlátozás, szülő felügyelet, stb..


A Wi-Fi stick vagy nevezzük inkább adapternek, csak annyi a funkciója, hogy ilyen vezeték nélküli hálózatokhoz csatlakozzon.

2011. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát akkor a wifi router a jobb. Még egy kérdés: abba a gépbe kell őket bedugni amire szeretnék netet, vagy abba amin már van net? (ez most lehet kicsit hülyén hangzik.)
2011. jan. 12. 08:36
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nincs olyan hogy melyik jobb. Teljesen más a funkciójuk. A routerrel csinálsz wlan hálózatot, hogy a bedugott stickkel tudjad fogni.
2011. jan. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
100%

Mit ahogy az előző is mondja, nincs olyan, hogy melyik a jobb. Hiszen mindegyiknek más a funkciója.


A Wifi router-t általában ahhoz a fix helyen lévő géphez érdemes kötni, amin jelenleg is van internet elérés.

A Wifi adaptert, medig arra a gépre, amin nincs net de szeretnéd, hogy legyen rajta.

2011. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ha vezetékkel akarod elosztani a netet akkor nem érdemes wifi-s routert venni. elég egy sima wifi nélküli.


leírom énis még1x hátha nem értetted meg...


a wifi adapterrel a wifit csak fogod. de nem küldesz jeleket. az úgy néz ki majdnem mint egy pendrive, bedugod a gépedbe és ha van wifi a közelben akkor rácsatlakozik és lesz neted.


a wifi-s routerrel pedig küldesz jeleket, röviden megosztod a netedet kábel nélkül, de ha nincs adaptered akkor te nem fogod tudni használni csak akinek van adapterje, ezért nincs értelme venni wifis routert ha nincs mivel befogd a jeleket.

2011. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 P.O.C. ***** válasza:
Dátum!
2011. aug. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Anyád!
2011. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 P.O.C. ***** válasza:
48%

Kedves s*ggfej jóska! Én csak neked akarok jót, hogy figyelj a dátumra, ne törd magad feleslegesen ezer éves kérdéseken, amit már a kutya sem olvas.

És én k*rvára nem ilyen hangnemet használtam!

2011. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ne aggódjatok, olvasom a kérdést, attól függetlenül, hogy nem igazán reagálok. Eddig mindenkit én pontoztam fel kivéve ezt az utolsó két barbár hozzászólást. Routert vettem, utána jártam, segítettetek, bár most meg el szeretném adni és nagyobbra váltani.
2011. szept. 5. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!