Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vettem egy WiFis routert de...

Vettem egy WiFis routert de miért nincs internet?

Figyelt kérdés
TP-Link TL-WR741ND típusu routert vettem. Beállítottam mindent, úgy ahogy mondta és ízt írja, hogy csatlakozva van, elvileg kéne internetnek lennie, de mégsincs. Mi lehet a baj? Modemes szélessávú internetem van.
2011. jan. 4. 19:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
kérdés, az a modemes szélessávú internet véletlenül nem Statikus IP-s net? Mert akkor automatikus IP kérésre kellene állítani a hálókártyát.
2011. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ne türelmetlenkedj még,egy router beállítása általában 3 napig szokott tartani egy egy felhasználónak.
2011. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
vékony Használati Utasítást nagyon nehéz előkaparni a dobozból?
2011. jan. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom megnézni? Mert Dynamic-ra állítottam, de nem vagyok benne biztos.
2011. jan. 4. 19:34
 5/15 A kérdező kommentje:
Minden úgy csináltam, ahogyan a használati utasítás mondta.
2011. jan. 4. 19:35
 6/15 anonim ***** válasza:
Kezdd úgy, hogy először összedugod kábellel, beállítasz mindent, és amikor már működik, akkor menj át wifi módba.
2011. jan. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De nem hogy wifin keresztül, hanem kábelen keresztül sincsen internet. Szóval a routerbe be van dugva az asztali gép és a modem. Az asztali gépen azt írja: Csatlakoztatva. A laptopon is csatlakoztatva, de egyiken sincsen internet. Ha viszont visszadugom, hogy csak simán a modemről menjen a kábeles net akkor van. Remélem érthető ahogy leírtam
2011. jan. 4. 19:44
 8/15 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ilyet kérdezek, de a routerbe biztosan a megfelelő helyre kötötted a modemet? Magán a routeren a WAN lámpa világít? A router beállításoknál a DHCP és a NAT engedélyezve van?


Az is lehet, hogy szemtelen a szolgáltató, és blokkolja a routert, mert csak 1 gépre fizettél elő. A MAC address klónozásával és a TTL bekapcsolásával ezt is meg lehet oldani. Nézz szét a beállításokban meg a használati útmutatóban.

2011. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, tuti jó helyre dugtam őket és világít a WAN lámpa. De most jut eszembe, hogy első gépnél is meg a jelenlegi gépnél is be kellett telefonálni a szolgáltatóhoz valamiféle regisztráció miatt. Lehetséges hogy ez a probléma oka?:D
2011. jan. 4. 19:55
 10/15 anonim ***** válasza:
Az lesz az, a MAC address. Vagy betelefonálsz, vagy a clone MAC address funkcióval úgy csinálsz, mintha a router valamelyik géped hálókártyája lenne.
2011. jan. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!