Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vatera, kötelességem átvenni?

Vatera, kötelességem átvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha vaterán licitáltam valamire , és én lettem a nyertes , de mégse kell a termék , akkor köteles vagyok átvenni?

Vagy ha nem veszem át mit tehet az eladó? Feljelent?


2011. jan. 2. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Először is elküld a p*csába, másodszorra lehúzza az értékelésed és senki nem fog benned bízni a Vaterán, mert megbízhatatlan vagy.
2011. jan. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Vatera szabályzata szerint köteles vagy átvenni a terméked.

Én is mérges lennék, ha leütnél valamit, aztán meggondolnád magad. Főleg akkor, ha kiemelt termékről van szó, mert akár 500 forintomba is kerülhetett a feltöltés.


Szóval arra számíts, hogy negatív értékelést fogsz kapni, hozzáteszem jogosan.

2011. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem jelenthet fel de bekerülsz a megbízhatatlanok közé és nehézséged lesz a vásárlással.Miért nem kérted a licit törlését?
2011. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem olyan, amire számítottál, és ezért nem veszed át, akkor viszont te húzhatod le az ő értékelését.
2011. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Nyilván a Vaterára regisztráláskor elolvastad és elfogadtad a feltételeket. Ezek között egyértelműen le van írva, hogy igen, köteles vagy fizetni és átvenni.


Amennyiben ezen kötelességednek nem teszel eleget, az eladó akár polgári peres eljárást is indíthat ellened.


Bővebben lásd PTK 211.§.

2011. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
álltalában szoktak eljárást indítani 20 000 eletti termékeknél? Licittörlésről még nem is halottam , ilyen is van?Bár ha feljelent többe kerül az ügyvédje mint a termék amit nem akarok átvenni :D Igaz felelőtlenség volt , de én is emberből vagyok én is hibázok
2011. jan. 2. 15:54
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

"Bár ha feljelent többe kerül az ügyvédje mint a termék"

Egyrészt, az a kommunizmusban volt, hogy feljelent. Ezt ma úgy mondják polgári peres eljárást indít ellened. Röviden beperel.


Igen, az ügyvédi díjak magasak, de ha *te* veszítesz - márpedig te fogsz - akkor *te* fogod kifizetni az ő ügyvédjét és a perköltséget is (valószínűleg). Így már nem olyan vicces, ugye?


"Igaz felelőtlenség volt , de én is emberből vagyok én is hibázok"

Igen, mindenki hibázhat. Az elmúlt 60 év arról szólt, hogy mindenki mást hibáztatott a saját hülyeségéért. Szokd meg, hogy *te* vagy a felelős a tetteidért és nem más. Nem kenheted másra.

Tanácsom az, hogy próbálj vele egyezkedni, ha nagyon nem akarja újra feltenni a dolgot, akkor legjobb, ha kifizeted és kirakod a vaterára. Így sokkal kevesebb mínusszal fogod megúszni mint egy hosszadalmas és rohadtul drága perrel. Ja, és persze okulj az ügyből.

2011. jan. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hát először is elküldenélek melegebb éghajlatra, aztán negatív.


Ha többször megteszed, vagy pl nekem olyan "ügyfelem" is hogy nem küldte a csomagot amit kifizettem mert esze ágában sem volt. Akkor polgári per. Igaz pár tízezer volt a tétel, de az nekem sok. Nos megnyertem, mert minden levelezés, adatlap, postai igazolások, utalásról stb minden el van mentve.


Hát kb az 5*-ét fizette ki nekem és még a terméket is, mivel károsult vagyok, a perköltség stb mindennel együtt. Aztán szépen tiltólistára is tettem, nehogy még egyszer nekem vagy neki eszébe jusson üzletelni. Rá pár napra ki is tiltották.



Egyébként én minden egyes adásvételemről nyilvántartást vezetek külön mappába és amíg mindkét fél részéről elégedetten le nem zárul addig nem archiválom. Van olyan eladó és vevőm is akikkel már rendszeresen kereskedünk.


Vagy úgy gondolod, hogy elmész a boltba, megveszed a csokit, szétcincálod megnézni nyerő-e aztán visszaviszed, hogy bocsi nem kell? Szerintem igen furcsán néznének rád. FELELŐSSÉG ez sok emberből nagyon hiányzik.

2011. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
pontosan 20 e fto s a termék amit vettem. Az eladó fenyegetőzik , , személyes elakar velem "beszélgetni", és "jobb belátásra bírni" , ha nem fizetem ki neki a terméket.Még sose történt ilyen dolog velem , pedig régóta vaterázok. Most mindenki úgy ír itt nekem , mintha a 20 dik - om lenne , de ez lessz az első.Ha egyhéten belül nem jelentkeznék akkor mit tehetne? Szintén perel?Úgylátszik mégiscsak fizetnem kell , amugy meg te nem tudom hanyadik meg szerintem hagyd a kommunizmust , nem kell mindig politizálni , tudom te sosem hibáztál , tiszta a lelkiismereted , nem így van? Hoppá , akkor nincs miről beszélnünk , segítséget kértem , nem az elmúlt 60 év eseményeire vagyok kíváncsi. Amugy köszönöm mindenki válaszát.
2011. jan. 3. 15:37
 10/10 anonim válasza:

Tudod már a termék feladása sem két fillér, és az eladások után még jópárszáz-ezer forintos jutalékot is kell fizetni.

Elég egy-két ilyen "én is ember vagyok" típusú "vevő" és már ráfizetéses az egész.


S az emberek többsége nem azért kereskedik ilyen aukciós oldalon, mert felveti a pénz...


Csak abban az esetben állnék el a peres eljárástól ilyen esetben, ha a termék feladási, kiemelési stb és a jutalék díjat is kifizetnéd és soksoksok bocsánatkérést küldenél...de még utána is tiltóra kerülnél nálam egy életre :)

2011. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!