A T-mobile megfigyeli/nyomon követi az internethasználatot? több lenn
Úgy értem, hogy figyeli-e hogy miket töltesz le, milyen oldalakra mész, pl: ha torrentet használsz, tort (darkweb/deepweb) vagy egyéb nem nyilvános oldalakat.
Mert eddig ilyen helyi kis internetszolgáltatónál voltam, amik nyilván le se sz*rták mit nézel, meg nem is volt kapacitásuk a megfigyeléshez kb. Na de most hogy egy ilyen nagy szolgáltatóhoz fogok csatlakozni (telekom - magio internet szlovákia) akkor azért jogosan merülhet fel a kérdés hogy figyelik-e az adatforgalmat, és ha valami gyanusat látnak akkor intézkednek-e
Nem.
Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény ( [link] ) - ami érvényes mind a kis- mind a nagy szolgáltatókra - szerint:
"155. § (1) A szolgáltató – szükség szerint más szolgáltatókkal közösen – megfelelő műszaki és szervezési intézkedésekkel gondoskodni köteles a továbbított közlés és a közléshez kapcsolódó forgalmi adatok jogosulatlan lehallgatásának, tárolásának vagy megfigyelésének, valamint a közléshez és a közléshez kapcsolódó forgalmi adatokhoz történő jogosulatlan vagy véletlen hozzáférésnek a megakadályozásáról (közlés bizalmassága)."
A szolgáltató nem hatóság, nem ellenőrizheti, hogy az ügyfelei milyen dolgokat forgalmaznak, nem fürkészheti ki, mert azzal adatvédelmi szabályokat sértene. Arról nem is szólva, hogy a nagy szolgáltatóknak sincsen erre sem technikai, sem humán erőforrása.
Ámbár a nyomozóhatóságokkal és a nemzetbiztonsági szolgálatokkal együtt kell működnie:
"155. §
(5) A nyomozó hatóságok és a rendőrségről szóló törvényben meghatározott belső bűnmegelőzési és bűnfelderítési feladatokat ellátó, valamint terrorizmust elhárító szerv (a továbbiakban együtt: nyomozó hatóságok), valamint a nemzetbiztonsági szolgálatok a törvényben foglaltak szerint, továbbá a Hivatal – a 11. § (3) bekezdésében előírt jogkör gyakorlása során – a közléseket megfigyelhetik, lehallgathatják, tárolhatják vagy a küldeménybe, közlésbe azok megfigyelése érdekében más módokon beavatkozhatnak.
(6) A szolgáltató – a nemzetbiztonsági szolgálatokról szóló 1995. évi CXXV. törvény 42. §-ában meghatározott adatszolgáltatás és adatbetekintés kivételével – köteles tájékoztatni az érintett nemzetbiztonsági szolgálatot a szolgálat minősített adatot képező, védett telefonszámait érintő adatszolgáltatási megkeresésekről vagy adatkérésről."
de az más dolog, ott az adott szervezetek sem mindenkit figyelnek meg, hanem a bűncselekménnyel összefüggésbe hozható személyt.
"Majd ha valami miatt elkezdenek nyomozni utánad akkor előfordulhat, hogy kikérik a szolgáltatódtól a netezési előzményeidet "
Nem tudják kikérni, mert az Internet-szolgáltató nem rögzíti (nem is tudják, hisz a HTTPS, és/vagy a VPN/titkosítóhálózat [TOR, I2P,...] elfedi a pontos címeket/a tartalmakat, másrészt eléggé bődületes mennyiség).
Maximum csak annyit tudnak kikérni, hogy az adott ügyfél mikortól meddig kapott adott publikus IP-címet a szolgáltatótól (ezt kell naplóznia).
Mullvad VPN 5 euro egy hónapra. Szerintem belefér, és elég jó. El is tudod fedni a wireguard vpn protokollt, UDP-over-TCP módban csak annyi látszik, hogy a 80as porton van egy titkosított forgalmad egy IP-vel. Persze nyilván ha az IP-re rákeresel könnyen kideríthető hogy VPN szolgáltatóhoz tartozik. Desktopon van bridge mód is, amivel egyik vpn szerveren keresztül(mondjuk szlovákiából) csatlakozol egy másikra (pl. albániába) és onnan lépsz ki az internetre.
Ha tartasz attól, hogy a forgalmad megfigyeli a szolgáltató, akár hatósági intézkedésből adódóan, akkor mindenképp ajánlom. Én régóta használom
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!