Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megvalósítható lenne az...

Megvalósítható lenne az internethasználat adatforgalom alapján történő szàmlàzása?

Figyelt kérdés

Ahelyett, hogy fix felhasználható adatmennyiséget foglal magában a díjcsomag, vagy korlátlan internet-elérhetőség mellett fix tarifa van a tényleges adatforgalomtól függetlenül, olyasmire gondoltam, hogy az egyik lehetőség az lenne, hogy adatforgalomtól függő számlázás (egy gigabyte felhasznált adat kerülne adott összegbe), vagy másik lehetőségként átalánydíjas, aminél a díjcsomag tarifàja adott adatmennyiségre vonatkozna, és félévente/évente lenne összegzés, és akkor amennyiben a díjcsomagban foglalt adatmennyiségnél többet használt, akkor a többletet ki kell fizetni, ha kevesebbet használt, akkor pedig visszakapja a különbözetet, vagy beszámítjàk a következő szàmlába.


Valószínűleg látja a szolgáltató, hogy az ügyfél mennyi adatot használt fel az adott hónapban, és nem teljesen igazságos, hogy ugyanannyit fizet mindenki, attól függetlenül, hogy mennyi adatot hasznàl fel, vagyis milyen mértékben veszi igénybe a hálózatot (mobilnetre és otthoni internetre is gondolok).



aug. 27. 07:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Voltak rá kísérletek, de nem vált be.
aug. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mobilnetnél így van.

Vehetsz pl 1GB forgalmat..

aug. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A mobilnet kezdetén így volt, de rengeteg panasz volt, hogy nem értettek egyet a kiszámlázott összeggel, úgyhogy elég hamar áttértek a lassításra. Az eleinte jó volt, mert 256kbps-re lassították eleinte, ami böngészéshez még teljesen rendben van, sőt akár hanghíváshoz is, aztán folyamatosan vették vissza 128, 64, majd végül 32 kbps-re, ami már akkor se volt jó semmire, a vasúti mnetrend timeoutolt. Végül beálltak arra, hogy teljesen leállítják, ami egy bő évtizede így van.
aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Aránytalanul magas díjakat fizetnél, mert a mai tartalomfogyasztás (még a legális is) havi száz GiB-os nagyságrendű forgalommal jár, és ez évről évre emelkedik. A mai streaming fogyasztás, digitális tartalomgyártás és home office világban embereket lehetetlenítene el, ha nem a hozzáférésért fizetnének, hanem az aktivitásért. Értelme sincs, mert nem kopik attól jobban a kábel, hogy te több adatot forgalmazol raja.


Azzal már a szolgáltató is jobban jár, ha az ügyfél azt a hozzáférést is kifizeti, amit végül nem használ. Hülye lenne bevezetni, hogy aki 30 napból csak 10-et netezik, annak 20 napi arányos használati díjat visszafizet vagy elenged.

aug. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

hat le kell modnani adottat amit nem hasznalsznki

elore tervezni


igazsagszerint korlatlan netekkel ha gyakorlatban is tobb 100GB formalmad lehet havonta


akkor mekkora lenne a forgalmi koltseg?


mobil szolgaltatoknal kb annyi is de szamoljunk 10ezer FT al

es szinten egyszeruseg miatt 100GB al ez napi 3,33GB forgalmat jelent havonta

azert az nem keves

100000/10000 = 10MB/1Ft ar

1000FT 10GB


csak gyakorlatba ezt nem tudjak atvinni valamiert


pedig igazabol igazad lenne hisz aramert gazert is van valamennyi halozati dij ha sokszorosa is mint fogyasztasnak

akkor is a fogyasztasert fizetsz :D vagyis nem


valoszinu a halozati dijt igy epitettek bele ok hogy a tobblet koltseg ami nem forgalom csak "elveszett" penz azt a halozatra szanjak


megforditva ha nem lennenek ezek a lenyulasok akkor a 10MB nem 1Ft (vagy megkevesebb lenne) hanem 100FT joesetben

maris sokkalnrosszabbul hangzik

1GB lenne 10000FT

aug. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy előre nehéz megmondani, hogy mennyi adatforgalommal fog járni egy művelet. Ha van egy lámpád ami 10w-ot fogyaszt, akkor ki tudod számítani, de az adatforgalom nem ilyen egyszerű, főleg ha csak mobilneted van. Az egyik kép amit leszedtél lehet 10x akkora mint a másik helyen lévő, de egy átlag felhasználó ezt nem feltétlen veszi észre, a videóról nem is beszélve. Ráadásul ott van az is, hogy sok tartalmat nem is kérünk, hanem oda tolják,pl: ajánlások, reklámok . .
aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Én 2-3GB-ot fogyasztok csak évente (mobilneten).!

Felesleges havi 10 ezer Ft-ot kidobnom ha ugyanott vagyok évente 2 ezer Ft-ból is..

[link]

[link]

[link]

[link]


Általában olyan helyen vagyok ahol van wifi..!

aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért nincs így, mert általában véve nincs értelme.

Otthoni net esetében csak a korlátlannak van értelme, mert iszonyatos különbségek vannak a használatban (Jancsi bácsi, aki csak heti egyszer kapcsolja be a gépet és megnézi a Facebookot, havonta használ 2GB adatot, Pistike meg, aki streamel, online játékot tol, letölt mindent, havi 3TB-ot). Telefon esetében meg azért az ember nagyjából be tudja lőni, mennyit fog használni, és annak megfelelő csomagot választ. Én sokáig megvoltam 2GB-tal, tavaly kezdett szűk lenni, idén váltottam 7GB-ra, ez évekig elég lesz. Még a 2GB túllépése sem zavart volna, mert eleinte a lassítás alatt is használható volt böngészésre, de most már olyan szinten belassít, hogy még a gyakori sem jön be rendesen.

aug. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Technikailag megvalósítható (lásd: radius), de jelen korban már mások a felhasználói igények, nem annyira korlátos az infrastruktúra (a betárcsázós Internetnél azért volt szükség a forgalomalapú díjazásra, mert az - az áramkör-kapcsolt és nem csomagkapcsolt hálózati topológiából adódóan - a telefonálásra használt vonalat foglalta le, így megeshetett olyan, hogy más nem tudott telefonálni a környékben).
aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Én 2-3GB-ot fogyasztok csak évente (mobilneten).!"


Nekem a júliusi adatforgalmam 34,8GB volt. Hasraütésre az éves mobil adatforgalmam olyan 300GB lehet. Tökönszúrnám magam, ha ilyen hülyeséget bevezetnének.

aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!