Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vettem egy routert de nincs...

Vettem egy routert de nincs rajta dsl port?

Figyelt kérdés
A mai nap vettem egy asus wifi routert de nics rajta dsl port csak lan meg wan. Ezzel az a probléma hogy ami bejön kábel az utcáról az dsl es a jelenlegi routert dsl csatlakozó van. De én ki szeretném cserélni. Ilyenkor mit lehet csinálni. Régen volt ilyen d-link dsl routertem. Olyan kellene hozzá? Lehet még kapni?
tegnap 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
A WAN-ba kell dugni...
tegnap 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megcsinálnám de amit bejon betáp az telefonkábel és az nem megy bele a wan portba
tegnap 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
A szolgáltató eszközét ne akard te cserélgetni.
tegnap 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

Bár a különféle DSL internet kezd kihalni Magyarországon, mert a legtöbb helyen felváltja az optika, attól még lehet kapni routert integrált DSL modemmel.

Modem nélkül tehát nem fog menni. Mert csak azt tudja a DSL jeleket Ethernet szabvány által értelmezhető jelekké alakítani.


Csinálhatod úgy, hogy a jelenlegi routered csak modemként használod és most vásárolt routert meg utána kötöd.

Vagy állj el a vásárlástól és vegyél DSL routert.

tegnap 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor most feleslegesen vettem meg a routert. A szolgáltatónak mi köze hogy milyen routert használok? Nem az a lényeg hogy fizesem a számlát???
tegnap 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Hol írtuk, hogy ne használj saját routert?
tegnap 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A szolgáltatónak mi köze hogy milyen routert használok?"

Az, hogy a szolgáltató csak a saját eszközét engedi fel a - ADSL, kábel, optikai, vagy mikrohullámú - hálózatára. Kivétel ez alól a mobil és az az optikai elérés, ahol a szolgáltató egy csavart érpáras Ethernet-kábelt vezet be az ügyfélhez.


Ha hozzád szimpla RJ11-es csatlakozójú

[link]

telefonkábel megy Internet gyanánt - vagyis ADSL - akkor szükséged lesz a szolgáltatótól egy modemre (vagy modemmel egybeépített routerre), amit egy ADSL szűrőn

[link]

keresztül csatolnak a telefonhálózatra (a másikra hagyományos analóg telefon megy).

tegnap 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 P.O.C. ***** válasza:

Egyébként mi a gondod a szolgáltató eszközével?


Mert ha pl. annak a modem része stabil és csak azért vettél új routert, mert a Wi-Fi -jével vagy az eszköz egyéb képességeivel nem voltál elégedett, akkor simán játszhat az, amit mondtam. Vagyis utána kötöd az új routert, a szolgáltatói modem-routernek meg csak a modem részét használod.


Egyébként a legtöbb internet típusnál nem lehet saját modemet használni. Ezért is nem lehet kereskedelmi fogalomban venni kábel modemet vagy az optikához tartozó ONT -t. Itt annyira speciális paraméterek beállítások vannak, hogy a szolgáltató úgysem engedi meg. Esetleg még az ő rendszerébe is bekavarhat az, aki idegen eszközt akar használni. Ezt a számtech boltok is tudják, azért nem is tartanak ilyen cuccokat.


Az xDSL kivétel, ott működni tud idegen eszköz is, de ott sem igazán szeretik az szolgáltatók, ha valaki idegen modemet használ. pl ADSL -nél nem mindegy, hogy az adott eszköz Annex A vagy Annex B szabványt tud-e. Ha pl. Annex B területen vagy és Annex A -s modemet veszel, akkor megint tépheted a hajad, mert nem fog működni.

tegnap 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!