Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom eljuttatni a...

Hogyan tudom eljuttatni a netet a lakás túloldalába jelerősítő nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy ASUS RP-N12-es erősítőnk már pár éve, de sajnos a falak (nem vasbeton) miatt néha elveszti a kapcsolatot a routerrel. Pontosan két darab fal van az útban, majd egy fal a jelerősítő és az eszközök között.


A szolgáltató saját eszköze egy FiberHome HG6544C, amiből elmegy egy kábel az ASUS RT-AC750 routerbe. Abból én kihúztam magamnak az asztali gépembe egy kábelt és egy másikon elmegy a lakás túloldalába a net a feleségem egyik laptopjába. Van egy másik laptop is, az használja a jelerősítőt, illetve mobiltelefonok még.


Tegyek egy switchet a router helyére és a routert vigyem át a másik szobába? Vagy, maradjon minden úgy ahogy, csak a másik szobába tegyek egy switchet a kábel végére? Azt érti a switch, hogy a szolgáltató eszközéből nem közvetlenül, hanem egy routeren keresztül elvezetett kábelből kapja a netet? Mondjuk a mobiltelefonozás ezzel nem oldódik meg abban a szobában.


Mi a javaslatotok, mert nekünk ez a jelerősítősdi nem jön be.


Csatolok egy képet a könnyebb értelmezés céljából:

[link]


Köszönjük!



tegnap 10:29
 1/7 A kérdező kommentje:
De lehet egyáltalán nem kell switch, mivel ennek a FiberHome eszköznek van négy lan csatlakozója. Akkor ha átviszem a routert, megoldódik az ottani dolog? Ebben a helységben nem használjuk nagyon a routert igazából. Nem is értem miért így oldottam meg anno. Igazából a feleségem átköltözött a munkályával együtt a másik szobába és oda kéne inkább a wifi
tegnap 10:34
 2/7 A kérdező kommentje:

munkájával*

Szóval ja, a router itt maradt, mert itt nagyobb szükség volt rá, akkor, amikor még ebből a szobából dolgozott, de most már nem olyan fontos, mert minden eszközével átment a másik szobába. Helyet cseréltünk.

tegnap 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Átfúrsz a fal(ak)on húzol LAN kábelt és telepítesz még egy WiFi routert.
tegnap 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a #3-as hozzászólóval abban, hogy a legjobb megoldás, ha a jelerősítőt tartalmazó helyiségbe húzol ki UTP-kábelt és annak a végére kötöd a Wifi-routert (mint írod a #1-es hozzászólásodban, alkalmasint a szolgáltatói eszközre kötött ASUS RT-AC750-et, switch-é/elérési ponttá "lefokozva", így nem kell újabb eszközt venned, sőt egy eszközzel kevesebb lesz).
tegnap 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Switch helyett egy routert tegyél be AP módban (vagy LAN-LAN kapcsolatban) a túloldali kábel végére, így lesz még több vezetékes lehetőség és wifi is a problémás szobában.
tegnap 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Van routerje - egy ASUS RT-AC750 - azt használja a szolgáltatói eszközre kötve, az szolgál "switchként".
tegnap 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán powerline adapter lenne a megoldás, van wi-fi-s is.
tegnap 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!