Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van ez a nettel?

Miért van ez a nettel?

Figyelt kérdés

Adott egy 500 Mbps internet.

Az egyik szobában tv-n netflixeznek (sima full hd-n akadás nélkül) nekem az xbox kábellel van összekötve a modemmel nem wifi-vel.

A netflix meg sem akad wifi-ről és a kép minősége sem romlik de nekem a letöltés xbox-on 5–20 nagyon max 40Mbps között ugrál másodpercenként (ha átrakom wifi-re akkor is ugyanez).

Létezhet, hogy a tv nagyobb sávszélességet kap valahogy? Vagy full hd-nak ilyen kicsi sávszélesség is elég, hogy ne legyen semmi akadás minőségbeli romlás?

Már az idegeimre megy, hogy 50gb-ot 4 órája tölti lefelé és még így is 60%-nál áll.


ma 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Telekom net? Ott a filemail is lassú, 7Mbit a fel 30kbit a le. A torrent és a DC++ is problémás most. Valószínű a Bécsi CF miatt Hollandián át éri el, amit letöltesz éppen. Ez több 100 ezer előfizetőnél probléma, aki nem Pest vagy Pest megyébe van. Ugyanis Pest és Pest megye Budapesti központon van, vidéki megyék a Bécsin. Ott a Cloudflare is használhatatlan tés netből.
ma 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pr telekom ez és nem pesti vagyok.
ma 20:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Optika vagy koax? PR telekom nem tudom mennyire té függő. Lehet a szerver ilyen, ahonnan letöltesz.
ma 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szervertől is függ ahonnan letöltesz. Nekünk gigabites netünk van, ki is tudok mérni 950 Mbitet szinte bármikor távolabbi szerverekre is, de letölteni a leginkább esetben szokott ennyivel.
ma 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 CspCsj ***** válasza:

Gyorsan megnéztem Netflix-en, hogyan változik az adatforgalom.

Film indításánál 15 másodpercig felugrott 30 Mbit környékére, utána meg pár másodpercenként töltött egyet-egyet 5 Mbit-tel.

[link]


Steam-nél unokaöcsém is panaszkodott, hogy néha 150 Mbit-tel töltődnek a játékai, néha meg 30 Mbit alatt.

ma 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!