Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy új lakóhelyre költöztem,...

Egy új lakóhelyre költöztem, és sok ember ugyanazt a wifit használja, mit tudok tenni, hogy illetéktelenek ne férjenek a laptopomhoz?

Figyelt kérdés
ma 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
pl te nem használod a nyilvános wifit
ma 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1.: Más valami megoldás?
ma 19:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A saját hálózatodat jelszóval véded (így nem férnek hozzá), másét pedig nem használod (mert az tényleg járhat biztonsági kockázattal). Azt meg te sem gondolod komolyan, hogy ha van egy publikus hálózat amit azért tettek azzá hogy mások használhassák (pl. egy publikus tér, vendéglátó szolgáltató), majd te kitalálod hogy az a tiéd és más ne használja már legyen szíves.

Ha viszont nem a közeli mekitől szerzed a netet, hanem csak egy lakótelepen valaki nyitva hagyta a hálózatát és arra csatlakoznak többen, azt sürgősen felejtsd el. Az ilyen helyeken a legjobb honeypot hálózatokat használni, ahol a támadó csak arra vár, hogy mások csatlakozzanak és az ő köztes rendszerén keresztül menjen át a netes forgalmad. Honnan tudhatod hogy egy nyílt hozzáférés veszélyes vagy sem? Sehonnan, mert nincs ráírva, úgyhogy ne használd.

ma 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ahol dolgozom, ott van egy szálló, most érkeztem, és a wifit biztosítják mindenki számára. Nincs mobilnetem. VPN megoldás, vagy bármi más? Kaspersky total securitym van egyébként, az véd valamennyire?
ma 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapesetben a hálózat kezelője a konkrét tevékenységedet nem látja a https biztonságos kapcsolat miatt (ahol van). De a felkeresett oldalakat listázhatja, és így fel tud állítani egy tételes előzmény naplózást eszközönként. A VPN ezt is elrejti, mert az még egy réteg titkosítást ad. Van ahol emiatt tiltott a használata és blokkolják a forgalmát, mert azt viszont látják, hogy használod.
ma 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Tényleg? Próbáld ki a Your Freedomot, na azt próbálják meg blokkolni anélkül, hogy a teljes internethozzáférést letiltanák - azzal nyilván nem lehet mit kezdeni. Sok sikert! Az átmegy a kínai nagy tűzfalon és az elfogyott mobilneten is. A Cisco nagyvállalati hálózati authentikációs rendszerét is megeszi reggelire. Lassan 20 éve vagyok ügyfelük.

A kérdezőnek szüksége van erre? 95%, hogy nincs, ahogy semmilyen VPN-re. A hálózati forgalmad elég jól titkosítja a HTTPS, ha megpróbálnák eltéríteni sikít a böngésző (csak ne legyél olyan hülye, hogy ennek ellenére továbblépsz). Átlag felhasználáskor aligha találkozol olyan dologgal manapság, ami nem titkosított, na azokat veszélyes használni publikus wifin. Ilyenkor jön jól a VPN.

ma 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6.: És a fájlaimhoz nem férnek hozzá? Tehát a gépemre nem tudnak fellépni?
ma 20:17

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!