Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mekkora a maximális sávszéless...

Mekkora a maximális sávszélessége a coax kábelnek?

Figyelt kérdés

Nagyon soklakásos társasházban lakok azt hiszen emeletenként(5) kb 30-35 lakás van és a Vodafone szolgáltat coax on viszont létezhet hogy bent coax van viszont kívül már optikán jön a házig?


Ilyenkor több coaxot húznak be a házba hogy ennyi embert ki tudjon szolgálni?


Mekkora egy coax kábelnek a maximális sávszélessége?



Lényeges hogy 2xes vagy 3xos árnyékolású kábel van bekötve ?



szept. 3. 12:09
 1/9 BeefEater ***** válasza:
100%

Egy jó minőségű koax sávszélessége 1GHz vagy több. Viszont most jó rendszergazdaként arra válaszoltam, amit kérdeztél és nem arra, amit tudni akartál.


Nem tudom, hogy a Vodafone melyik szabványt használja, ha DOCSIS 3.0, akkor 1Gbps/200Mbps az elérhető sávszélesség, ha DOCSIS 3.1, akkor 10Gbps/1+Gbps.


30-35 lakást simán ki fognak szolgálni akár egy 1 Gbps linkkel (nem minden lakás ügyfél és nem mindenki forgalmaz egyszerre)

szept. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod eléggé profi volt :)


Emeletenként van 30-35 lakás és emeletbol van 5 :)


Talán optika jön be a házba is bár azt nem láttam de az hogy az emeletekre coax az tuti

szept. 3. 12:40
 3/9 A kérdező kommentje:
A net amit kapok 1000/41mbit
szept. 3. 12:41
 4/9 SIDLER22 ***** válasza:

Lehet, hogy van a társasház aljában egy elosztó ami koaxon összegyűjti a jeleket, majd a központ felé optikán továbbítja.

De az is lehet, hogy van egy másik szolgáltató akik optikán szolgáltatnak minden házba.

szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4/


Ez igaz lehet viszont ez kicsit vicces a Telekomra nézve ... Sikerült kiderítenem hogy oda telekom optikát vezet be viszont a társasház 85% a a vodafonnál van , nagyon kevesen veszik csak a T-s optikát nálunk és ennek az oka vszeg az amíg a vodafone giganet+közepes tv 6500ft addig a t-s optika + ugyan ekkora tv csomag 15k+ Ennyivel meg nem jobb az optika

szept. 3. 15:01
 6/9 SIDLER22 ***** válasza:

Sok esetben amúgy is fölösleges a nagy net. A nagy sávszélesség igazán akkor mutatkozik meg amikor nagy mennyiségű adatot töltesz le egyszerre a netről. Ez általában valamilyen több gigabájtos fájl szokott lenni, de lehet játék frissítés Steam-ről vagy bármi más.

Ami ezeken kívül sok sávszélt használ, az a YouTube, de az is 25 mbit-ből megelégszik még a legnagyobb felbontáson is.

Ezért szoktam mindenkinek a legkisebb netcsomagot javasolni. Sokszor az alap netcsomagok is bőven túl vannak a szükségesen. Persze picit rá kell számolni, ha többen vagytok, de akkor se sokat.

szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz de nekem kell a nagy sávszél :) REMUX DB filmek 50gb tól kezdődnek és elmegy 130gb ig na ezeket játszom le este a tvn amikor filmezünk és nagyon nem mind 1 mennyi idő alatt jön le
szept. 3. 16:29
 8/9 SIDLER22 ***** válasza:

Én ugyanilyen filmeket töltök le 100 megás nettel XD

Addig elmegyek mosogatni vagy valami...

szept. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nálunk legtöbször spontán jön hogy mit de amúgy ezen kívül nekem még a 30mbit is elég lenne
szept. 3. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!