Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digis LAN kábelen jön nálam a...

Digis LAN kábelen jön nálam a net. A gépbe bedugva érzékeli is a jelet és van is (ún. telefonos) internet, a routerbe bedugva viszont már nem érzékeli - így az csak a semmit továbbítja a gép felé. A kábelezés elvileg sértetlen. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

szept. 2. 21:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azon belül nyisd le at advancedet... és mi van beíva a Service Name-hez.-


Elég rég volt sima UTP-s digis netem, de úgy rémlik, hogy oda bárit be lehet íni, de valamit be kell... tehát írj oda valamit, ha üres.

szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Vagy ha valami be van írva, akkor töröld ki :D
szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#11: Az Advanced résznél van olyan, hogy MTU - ez az emulátorban ez 1480 van megadva, a PPPoE-nél alapesetben 1492 szokott lenni.
szept. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#13: Igen, ezek vannak beírva! (Köszi!!!)

[link]


Ezeket töröljem akkor ki? (Bocs ha lassú vagyok, csak ki-be dugogatom a kábelt közben...)

szept. 2. 22:55
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

#14: Az MTU-nál 1480-at próbáld meg átírni 1492-re (elvileg a PPPoE-nél ekkorának kell lennie az MTU méretének), a másik, hogy próbálj megadni "Service name"-et (bármit, hátha).


Meg még két dolog, ami segíthet a hibakereséseben:

- felül System Status menüpont --> alul System doboz --> More details gomb --> bal oldalt Statistics menüpont --> jobb oldalt WAN táblázat (van e Errs illetve Drop?)


- felül System Status menüpont --> alul System doboz --> More details gomb --> bal oldalt System log menüpont --> jobb oldalt nézz körül, hogy a WAN/PPPoE címszóval találsz valami gyanúsat

szept. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Beírtam random egy számot 500 valahány és 1492 között és elkezdett működni a dolog. És megy a mobilon is a net!



Hálás köszönet mindegyikőtőknek! (Ha mégis elszállna megint, lesz sillabusz hogy visszaállítsam!)

szept. 2. 23:24
 17/17 anonim ***** válasza:
6# benéztem, már késö van. :)
szept. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!