Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kell nekem a 3x árnyékolt...

Kell nekem a 3x árnyékolt koax kábel?

Figyelt kérdés

Vodafone internetet bekötötték (gigabit) de rossz volt mert minden jel érték piros mezőbe volt , egy másik szerelő kijött és koax elosztót (csillapítót) cserélt és azt mondta hogy bent a lakásba ami bejön az egy 2x árnyékolt kébel ami nem igazán jó azaz 250-500mbit ig rendben van de gigabithet a 3x árnyékolt kellene és ő nagyon ajánlja is de ehhez technikus kell majd aki újrakábelezi a lakást. Namost amióta megcsinálta a cserét (2napja) azóta stabil a net és wifi 6 on átlakba 700mbit et mérek , kábelen meg 945mbit et mindig.


Valóban szükséges a lakáson belül a 3xos árnyékolt kábel mert még ennél is jobb lesz vagy stabilabb vagy a válaszidő javúl ( sajnos fal fúrással járna az albérletbe) vagy engedjem el mert kb semmit sem veszek majd észre? Tv m is van hibrid box al azaz koax a tv de net is kell az okos dolgok miatt de ott sem tapasztalok hibát eddig.


Kell a 3xos kárbel?


Speed test: [link]



szept. 1. 00:02
 1/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
14%

9, 6 a pinged? annal miert kell alacsonyabb?


Par mbps ert megerne szerinted? Ezt neked kell tudni


arnyekolasra annyira nincs szukseg ha nincs ami bezavarjon, fal is arnyekol


wifi t meg ugyse tudod arnyekolni csak erositeni

szept. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem szükséges, kivéve ha a tőszomszédod az ajkai alumíniumkohó vagy a dunafer...
szept. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ajánlás kérdése, hanem a szolgáltatás minőségbiztosításának a feltétele. Amikor átvették a UPC-t, akkor rögtön kábelcserét rendeltek el országszerte, hogy ne a végpontnál legyen a hiba.
szept. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen ezt értem viszont most 3. Napja teljesen rendben van a szolgáltatás és a 950mbit et mindig ki tudtam eddig mérni kábelen és a tv is tökéletes lag nélküli eddig.


Amikor viszont bekötötték akkor napi szinten 3x ment el a net min 1 órára és amikor kijött a szerelő akkor azt mondta hogy maga a cica elosztó volt a baj mert a telefonján látta és mutatta is hogy nem volt olyan értek ami ne a pirosba lett volna azután hogy kicserélte meg aztán hogy még egy másik csatlakozót is levágott és újra megkötött azóta ég és föld , minden értek a zöld mezőben van és ezt érzékelem is vagyis amit veszel eddig megállás nélkül megy 1000/42mbit plusz a tv is rendben van



Igazából én nagyon szívesen kicseréltetném de ehhez furogatni kell és nem vagyok benne biztos hogy bármit is változtatna de mondjuk én hülye is vagyon ehhez :)


Azért tudom hogy a szolgáltatás sokkal jobb mert ezalatt a 3 nap alatt már 10x kellet volna le halnia mindennek és most atom stabil :)


Igazából a kérdésem az hogy mivel lesz jobb ha bevállalom ezt mert jelenleg maxon kapom a szolgáltatást.?!:)

szept. 1. 10:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Coax elosztó
szept. 1. 10:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gond a szolgáltatással, akkor csere után sem fog változni semmi. Annyi, hogy a régi kábel nem teljesíti a mai elvárásokat. Az elosztók ugyanez a történet, ha még a UPC hajnalán volt kiépítve. Coax egy érzékeny technológia, ezért ha van rá mód, akkor a szolgáltatóra kell bízni a kábelezést, elosztást, csillapítást.
szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!