Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van egy zsarolóm a Facebookon,...

Van egy zsarolóm a Facebookon, mi történhet, ha letiltom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Helyes fiatal lánynak adta ki magát, beszélgettünk, aztán mondta, hogy webkamerázzunk. Itt követtem el az igazi hülyeséget, belementem a dologba. Tudom, mekkora hülye voltam, nem kérek kioktatást :) Aztán elkezdett zsarolni, hogy fizessek, különben elküldi a meztelen videómat az ismerőseimnek. És azt is írta, hogy nem tilthatom le, mert akkor is elküldi a videót az ismerőseimnek. Másnap rejtetté tettem az ismerőseim listáját, ma pedig azon gondolkodtam, hogy mi lenne, ha mégis tiltanám. Csak nem jegyzetelte ki az ismerőseim nevét egy nap alatt.

Természetesen a Facebook felé már jelentettem, mondjuk ehhez képest három napja nem történik semmi.

Ti mit tennétek? Tiltsam? Vagy felteheti a felvételt máshová is? (Már amennyiben tényleg felvette, mert ezen is gondolkodtam) Valakinek volt már ilyen tapasztalata?



aug. 26. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát az a fiatal lány az mennyi :D kiskorú? Mert akkor mondanám, hogy megis érdemled!


Sajnos azok a felvételek már az ő kezében van. Rendőrségi feljelentést tudom ajánlani zsarolás címen.


Azzal, hogy letiltod még valóban árthat neked. Csinálhat egy új profilt.

aug. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt írta, hogy egy gyógyszertárban dolgozik. Sztem ebből teljesen jogosan gondoltam azt, hogy nagykorú (mint ahogy sztem nem is egy lány zsarol engem, hanem valakik, akik csináltak egy ilyen profilt).

És ha csinál új profilt, de tanultam az esetből, és nem igazolom vissza, akkor hogyan tud nekem ártani?

aug. 26. 14:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz jól kijönni belőle. Zsarolónak semmilyen követelését nem szabad teljesíteni, mert utána mindig többet és többet fog kérni arra hivatkozva, hogy különben publikál. Attól függően meddig bírod anyagilag, teljesen ki tudnak forgatni a pénzedből, és úgysem garantálja semmi, hogy amikor lehúztak pár millióval, a végén nem teszik közzé. Nem tudsz olyan pozícióba kerülni, ahol te diktálsz, és teszel pontot a végére.

Van egy olyan zsarolási módszer is, hogy először csak egy jelentéktelen dolgot csinálsz, és azt mondják blöffként, hogy el fogják küldeni másoknak. Kivéve akkor, ha megcsinálsz még valamit, például küldesz egy meztelen képet. Ekkor már te magad adod ki a valós zsarolási alapot a kamu állításra, és ezután ezzel szorongatnak.


Azért sem tudsz utólag mit csinálni, mert a zsaroló sem hülye. Csak akkor fedi fel hogy mit akar, miután begyűjtötte az összes infót és lementette az ismerősök elérhetőségét. Ezután már hiába rejted el őket vagy törlöd magad, nem rajtad keresztül kell elérnie őket, hanem a saját jegyzetéből.


A legkisebb kár abból van, ha minél előbb megteszed a feljelentést és meg is találják az elkövetőt, mielőtt elküldi a felvételt. Ha nem volt felvétel, a zsarolás akkor is megtörtént, amiért számon kérhetik.

aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Be tudnád linkelni a zsarolod Facebookját. Csinálj screenshotot a profiljáról és az ismerőseiről, ha lány európainak adja ki magát de az ismerősei csak afrikai, indiai és közel keleti akkor biztosan csaló,a facebook vannak olyan csoportok ahol névtelen bejelntheted hogy ő egy csaló és zsaroló és mindenki jelentse őket, illetve a rendőrségnél tegyél feljelentés, ha külföldi akkor interpol és különböző külföldi rendőrségeknek tegyél egy bejelentés hogy ő egy zsaroló és csaló. Ha új Facebook csinálsz azzonal tilsd le és az ismerőseit is mert azok a társai lehetnek. A facebook ügyfélszolgálatának meg kb. Szászor kénne folyamatosan jelentened hogy csináljanak valamit, ha Facebook le is tiltja a profilját, akkor csalók azonnal csinálnak egy másik profilt ugyan azzal a névvel és képpel. Mert a facebooknak nem gyanús ha úgyan azzal profilképpel vagy ugyan arról személy képeiről több felhasználó van akiket már valószínűleg mások is jelentettek, de simán fent lehetnek és kedvük szerint verhetik át az embereket és zsarolhatják. Ha letíltod akkor akkor a facebookon vagy instagramon azzonal az egyik társa azzonal rád ír hogy barátom elküldi ha nem fizetsz vagy barátom elküldte vagy valami hasonló szöveggel fognak jönni
tegnap 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!