Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Idegen keresési előzmények...

Idegen keresési előzmények mitől lehetnek? Van okom aggódni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje észrevettem azt, hogy a YouTube fiókomban idegen keresési előzmények vannak. Tehát rámegyek a keresőre és kiírja, hogy utolsó keresés Desh, Pogányindulò, Tkyd, meg ilyesmi miközben én egyáltalán nem is hallgatok ilyeneket. A wifin ha számít, akkor ketten vagyunk, de a másik fél sem hallgat ilyeneket egyáltalán, és ha nem otthoni wifin vagyok, akkor pedig mobilnetet használok, amit nem szoktam megosztani senkinek.

Másik észrevétel: Ugyanennél a fiókomnál idegen kimenő e-maileket is észleltem amikben ez van: ,,This message was automatically generated by Gmail.", a címzettet pedig nem látom.

Megnéztem, hogy milyen eszközökön vagyok bejelentkezve, és csak a két saját telefonomat írja, ráadásul be van állítva az, hogy ha idegen eszközről történik bejelentkezés akkor jöjjön róla email, meg akkor külön kódot is kér, stb.

Tegnap megváltoztattam a jelszavamat, de ma reggelre megint egy idegen keresési előzmény fogadott engem a YouTube-on.

Van másik Gmail fiókom, és ahhoz YouTube fiók is, de annál ezek közül egyiket sem érzékeltem sosem.

Mitől lehetnek ezek az anomáliák? Van okom aggódni?


aug. 10. 07:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg a helyelőzményeket:

[link]

aug. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 GASPARZOLTAN válasza:

Nekem így első olvasatra úgy tűnik, hogy nem biztos, hogy valós a probléma.


Te tényleg a keresési előzményekben látod az idegen keresést? Vagy csak elkezdesz valami írni a keresőmezőbe és három karakter után elkezd "ajánlásokat" feldobni?


Mert ez utóbbi NEM a te keresési előzményed, hanem (mivel arra a pár karakterre nincs előzményed) a te felhasználói szokásod szerinti hasonló emberek kereséseit dobja fel. Kvázi próbálja a többi felhasználó kereséseiből kitalálni, hogy te mit szeretnél.


Ha ez nem így van, hanem a valódi keresési előzményekről beszélsz, akkor VAN okod aggódni!


Tényleg nézd át a helyelőzményeket, ahogy @1 is írta. Ha ott nem látsz idegen bejelentkezést, akkor azt az eszközt használja valaki más, ami nálad van.

aug. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2, igen a keresési előzményeimben látok idegen keresést, nem pedig akkor amikor bármit is beírok a keresőbe(akár egy betűt is)

Helyelőzményben sem látok semmi eltérést. A telefon meg 24 órában nálam van, és nem adom ki a kezemből egyiket sem, tehát ezeket sem használhatja senki. Munkában is mindig nálam van, sosem teszem le sehova, illetve éjszaka mikor alszok akkor is mellettem van, és nincs aki hozzányúljon rajtam kívül. Ráadásul feloldó kód is van mindkettőn.

aug. 10. 09:31
 4/6 GASPARZOLTAN válasza:

Na, ez így egyre érdekesebb.


Böngésző szinkronizálás valami másik eszközzel? Esetleg a WiFi-det használja más és az IP alapján hiszi a Google, hogy a te eszközöd keresését látja?


Én már ilyen szinten hülye vagyok hozzá. Ha nem hétvége lenne, megkérdezném az IT-sokat.

aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fsms ***** válasza:
Cseréld le az összes pw-t , és nézd meg , h történik e utána ilyen .
aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy esetleg valamilyen, a telefonra telepített alkalmazás keresget a háttérben, amiről nem tudsz?
aug. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!