Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Stabil internet kapcsolat...

Stabil internet kapcsolat kellene a munkámhoz, de úgy érzem, nem stabil. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

van ez az internet stability tool, ezt elindítottam böngészőben:


[link]



most azt írja, hogy great, de előtte átment a sárgába és a ping 31 körül van... ez mit jelent pontosan?



telefonos ügyfélszolgálatos vagyok, és megszakadt a vonal szombaton is, meg most az előbb is, ez nem fordulhat elő, itthonról dolgozom, kérlek adjatok tanácsot...


szolgáltatóhoz forduljak?

mert ha kijönnek, ők is nagyon sok pénzért jönnek ki...


most a napokban szeles volt az idő,. az is okozhatja?


egyébként a diginél vagyok, sokkal jobban meg voltam velük eddig elégedve, mint az ADSL-el, az szar volt, lassú volt, megszakadós volt. de legalább ingyen javították - nem csináltak semmit, aztán megjavult...



de akkor nem dolgoztam, most igen, és ez nagyon para a munkám szempontjából


júl. 29. 13:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

PING: min 29

MAX 279


average: 31.9


ez mit jelent?

júl. 29. 13:22
 2/11 anonim ***** válasza:
Jelentsd be a problémát a szolgáltatódnál. Ki fogják vizsgálni, hogy náluk vagy az általuk biztosított eszköznél van-e a hiba. Ingyen.
júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyik reggelre elment a net, másnap itt volt a szerelő, babrált valamit a modemmel és most jobban is megy, mint korábban. Semmibe sem került.
júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha fúj a szél, az megbolygathatja a dolgot, főleg olyan kisebb településeken, falvakban, ahol nincsenek rendes átfedések. Nem valószínű, hogy meg tudják oldani a problémát, ha a földrajzi adottság és a kiépítettségük ennyit tud.
júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"szolgáltatóhoz forduljak?" Nézd meg, hogy mit vállalt a szolgáltató amikor aláírtad a szerződést. De ez amit itt leítál még valószínűleg belefér a szerződés szerint megfelelő teljesítésnek.
júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jó, de ezeket a pingeket hogy kell nézni?


Erről valahol van valami komplett leírás, hogy értsem is ami történik?


Gyalram bemegy az ekg vonal most a pirosba, zömében kék viszont.


Ez mit jelent?


Ping mit jelent, mennyinek kell lennie?

júl. 29. 18:14
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerződésben nem hiszem, hogy benne van?
júl. 29. 18:15
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerződésben nem hiszem, hogy benne van, azt se tudom, hol van. Ráadásul mindennel együtt kötöttük, tv, telefonok stb.
júl. 29. 18:15
 9/11 SIDLER22 ***** válasza:

A ping azt jelenti, hogy egy adott csomag mennyi idő alatt jut el a célszerverhez (azon a linken amit adtál például Amszerdamba megy a csomag) és onnan mennyi idő alatt jön vissza a válasz. Tehát:

Csomag tőled -> célszerver -> feldolgozás -> válasz csomag -> Csomag fogadása.

Ez az oda-vissza folyamat össz ideje adja a pinget. Ha egy magyar szervert választasz akkor ez általában rövidebb lesz. Ha a világ másik felén lévő pl. Új Zélandit, akkor meg hosszabb lesz ez az idő.

Nagyjából olyan 60-70 ms-ig ez rendben van bár attól függ mire használod a netet. Játékra 50-nél nagyobb érték nem nagyon jó. Sima böngészésre (Facebook, YouTube) még szerintem a 300-400-at se vennéd észre.

Szerződésben amennyire én tudom általában nem írnak róla. Ugyanis ezzel gazdaságos keretek között nem nagyon tudnak mit kezdeni. Ha a faludban, városodban, utcádban elavult a vezeték vagy az elosztórendszer akkor az ennyit tud és kész.

Csak miattad nem nagyon fogják felújítani, persze megteszik gondolom ha kifizeted nekik a költségeket. De gondolom nem akarsz erre több millió forintot adni nekik.

Szóval a ping az annyi amennyi és ha nem vagy milliárdos és nem vagy hajlandó a szolgáltató felújítási költségeit vállalni, akkor ez így is marad. Esetleg mehetsz más szolgáltatóhoz hátha az jobb.

A ping átlag meg egyebek azt átlagolják, hogy a csomagok folyamatos küldése és fogadása átlagosan mekkora ping idővel jár, mivel nyilván nem milliszekundumos pontossággal jön minden csomag amit küldesz és fogadsz.

Az interneted stabilitását lényegében az átlag pinged illetve az ettől való eltérés adja. A jitter átlag meg például arra vonatkozik, hogy átlagosan mekkora a kiugrás az átlag értéktől. Ez minél kisebb annál jobb.

júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

diginél vagyok, elvileg új vezetéket húzott a szolgáltató amikor erre terjeszkedett...


tehát ezzel nem lehet probléma... mégis eddig szarakodott... most egyelőre jó...



pingem sem tűnik akkor kiugróan rossznak... mégis rosszabb időben, szélben szakadozik a vonal...

munkánál zavaró nagyon...



a vodafonnál csatlakoztam mobilinternetre, ott viszont megfelelően működött a dolog



köszönöm a segítséget

júl. 30. 11:49
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!