Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért NEM megy ez a tetves...

Kedves Vezető kérdése:

Miért NEM megy ez a tetves Vodafone Mobilnet XXL a lakásban, bárhol BENT ?

Figyelt kérdés

Ha kint állok az 50 fokban, 12 MB al is jön akár, de szobában, tökmindegy hol, melyik városban jó ha 400Kbit/sec et eléri.

Ami alkalmatlan egy Hd (nem full HD, 4k) videó megnézésére.

Akkora ping em van, hogy semmilyen játék se megy.

Egy nap mire lejön egy játék.

Soeedtest minden mérésnél mást mutat Pesten pl:

Microsystem Kecskemét

Pq.Hosting

OPC network

Gigabit


Ha ki-be kapcsolgatom a Sim kártyát, visszaállítom az alapbeállításokat jó, kb egy óra ilyen időtöltés után vagy fél óráig.

Vodafonnál természetesen jó, mikor bemegyek h mi ez a szar.

Csináltam képernyőképeket az itthoni tesztről:

Szar helyeken lakom.

5 ker, Siófok, Pécs..

Mindegyik szar akkor lakásban ?


Minden, csak nem telibe Vodafone.


Más ak is ilyen ez?



júl. 12. 12:56
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Felháborító.

A balassított netért fizetünk.

Értelek titeket, akkor az otthoni voda is fos.

Emlékszem még volt a Yettel Hello Data, 5 ezerét korlátlan, akkor még 3G-s volt.

Kórházba kerültem, ott aztán volt vasbeton. De leosztottam a mobilnetet, és nézte az egész kórterem a videókat.

Most ?!

Osszam meg a korlátlan 400/Kbit/sec netem ? Leosztom Én, de vicc.

Drága teló, korlátlan net, oszt' nem tudom használni.

júl. 12. 14:37
 12/22 A kérdező kommentje:
Most robogok megint a Vidához, hogy adjanak egy hordozható routert/telefont amin megy a netjük, mert szétb...mindegy :D
júl. 12. 14:40
 13/22 A kérdező kommentje:
*vodához
júl. 12. 14:40
 14/22 Fuxoló ***** válasza:
50%

Nincsen belassított internet. 3. válaszoló és 9. válaszoló már leírta. Aki azt írja, hogy "Mert voda, megtehetik" az gondolkozzon már el az "Üzlet" szó fogalmán.


A másik meg az, hogy a telefonon mehet szinkronizáció, rengeteg app, amit az átlagfelhasználó nem igazán tud kezelni, ezek az appok pedig internetet használnak, szóval ez még rádob egyet.


(Nem direkt lassítják a cégek a netet, hogy többet kelljen fizetni)

júl. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%
14, Ne mondd már nekem, hogy normális az, hogy 1000 megás net nem bírja el a "szinkronozáció, rengeteg app"-ot :'D
júl. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Fuxoló ***** válasza:
62%

A kérdezőnek szólt amit írtam, ugyanis azt írta a kérdésében: "Ha kint állok az 50 fokban, 12 MB al is jön akár"


Vagyis az a 12 MB Megabit vagy Megabájt, fogalmam sincs melyik jelen pillanatban amelyikre gondolva van, simán elfoglalható néhány esetben.


Természetesen 1000 megásnál nem számít.

júl. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Mivel MB-t írtam Megabájt.

Amúgy ezt a fsz Megabitet meg még a telenor hozta be a vásárlók megtéveztése miatt.

Akkor aztán rohantak vissza az üzletbe (barátom ott dolgozott, mesélte), hogy mé' nem ennyivel,vannyival jö.

A szabad ég alatt NÉHA, Budapesten kb két helyen tapasztaltam a 12Megabájtot.

Amúgy 1-2,lakásban, boltban, 0-400Kilobit/sec.

Azért már 39 éves vagyok, tudom hogy ment a 3G, mondom kórházban (Nyírő), ahol tiszta vasbeton az egész, az egész kórterem a mobilnetemet használta. Most meg nekem cink mikor kérdik hogy megbírom e osztani,mondom korlátlan van, de nekem is szaggat, nem bírok megnézni egy HD videót :D

2024 ben.

Albérletekben lakom, sokat utazok, nekem sem játszik a kábeles net, de ahogy mondták az is fos lett.

Meg mondom, mobilnettel Ps4 eztem, azon a 3G 20-30Megabájttal ment leosztva a telómról, ugyan ezeken a helyeken ahol most lakom.

júl. 12. 17:16
 18/22 A kérdező kommentje:

*Ki van lőve a felesleges app, semmi sem fut szinte a háttérben.

(Fejlesztői beállitások-ban rég leehet tiltani szinte mindent)

Mondom ÉN nem változtattam semmit, a NET lett szarabb. De értem amiket írtak, csak mondom ez a csomag is jobban indult, na kíváncsi leszek mit mondanak, gondolom egész véletlen lesz egy gyorsabb, de drágább csomagjuk..

júl. 12. 17:19
 19/22 anonim ***** válasza:
56%

"Amúgy ezt a fsz Megabitet meg még a telenor hozta be a vásárlók megtéveztése miatt."

Tévedés. A távközlésben az adatátviteli sebesség szabványos mértékegysége a bit/másodperc illetve annak különböző prefixumú változatai.


" tudom hogy ment a 3G, mondom kórházban (Nyírő), ahol tiszta vasbeton az egész,"

Igen ám, de az régebben volt, amikor még nem volt akkora a mobil internet felhasználóbázisa, ráadásul 3G-n, ami egyszerűbb modulációt használ (így kevésbé érzékeny a zavarokra), sőt gyanúm szerint a kórház irányába jobb volt az mobil-lefedettség is.

júl. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Emlékszem rá, jó, hogy Megabájtban volt megadva a net.

És arra is te fogyatékos, amit a barátom tapasztalt a pannonnál/telenornál amikor behozták ezt.

Ez a vásárlók megtévesztése .( Pont)

Vagy Te fillérrel számolod a forintot, biztos, mert úgy kézenfekvőbb.

Meg kérdezz meg egy torrentest, bármilyen játék, film letöltőt, hány megával jön, érteni fogja, mert ez az elterjedtebb.

júl. 13. 01:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!