Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért NEM megy ez a tetves...

Kedves Vezető kérdése:

Miért NEM megy ez a tetves Vodafone Mobilnet XXL a lakásban, bárhol BENT ?

Figyelt kérdés

Ha kint állok az 50 fokban, 12 MB al is jön akár, de szobában, tökmindegy hol, melyik városban jó ha 400Kbit/sec et eléri.

Ami alkalmatlan egy Hd (nem full HD, 4k) videó megnézésére.

Akkora ping em van, hogy semmilyen játék se megy.

Egy nap mire lejön egy játék.

Soeedtest minden mérésnél mást mutat Pesten pl:

Microsystem Kecskemét

Pq.Hosting

OPC network

Gigabit


Ha ki-be kapcsolgatom a Sim kártyát, visszaállítom az alapbeállításokat jó, kb egy óra ilyen időtöltés után vagy fél óráig.

Vodafonnál természetesen jó, mikor bemegyek h mi ez a szar.

Csináltam képernyőképeket az itthoni tesztről:

Szar helyeken lakom.

5 ker, Siófok, Pécs..

Mindegyik szar akkor lakásban ?


Minden, csak nem telibe Vodafone.


Más ak is ilyen ez?



júl. 12. 12:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Mert Vodafone.
júl. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Egy darabig jó volt amíg indult ez a csomag, be is fizettem 1 évi havidíjat előre (amit szerződés alatt felemeltek). Kb 1 hónapja full gatya rotty.

Tényleg csak a szabad ég alatt jó.

(Mondjuk lehet nem véletlen vannak a Voda reklámban is túrázók, kirándulók, de akkor legyen "Szabad ég" net, vagy nem tudom.. :)

júl. 12. 13:35
 3/22 anonim ***** válasza:
61%

Mert mobilnet.

És mivel mobilnet, adóállomásról irányítottan szórt mikrohullámmal működik, aminek a terepakadályok - épületek, fák, falak, nyílászárók, stb... - nem tesznek jót: azokban elnyelődnek, azokról visszaverődnek, azokon szétszóródnak, a jelerősség pedig a távolság négyzetével arányosan csökken.

És ha a Vodafonnak nincs az adott irányba szóró szektorantennája/azt valamilyen terepakadály/a távolság akadályozza, vagy esetleg túl van terhelve, akkor lassú lesz.

júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
*3G ről simán ment anno a Ps4 em, 30MB-al..
júl. 12. 13:38
 5/22 A kérdező kommentje:
*Ugyan ezeken a helyeken
júl. 12. 13:38
 6/22 A kérdező kommentje:
De a telós videók is jobban mentek 3G vel, akár a pincében is.
júl. 12. 13:39
 7/22 A kérdező kommentje:
Most megpróbáltam beállítani "csak 3G re", de csak 2G, van ami kisebb(és ami folyamat megy sztm, hiába 4/5G-t jelez.
júl. 12. 13:44
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy.
júl. 12. 13:55
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

"De a telós videók is jobban mentek 3G vel, akár a pincében is."

Mert az más frekvencián kevésbé komplex - így kevésbé zajérzékeny - modulációval működött. És gondolom régebben kevesebben/kisebb mértékben használták a netet is.


"Most megpróbáltam beállítani "csak 3G re", de csak 2G, van ami kisebb(és ami folyamat megy sztm, hiába 4/5G-t jelez."

A 3G hálózatot minden szolgáltató leállította:

- [link]

- [link]

- [link]

júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%

Röviden, mert Voda. Megtehetik. :/

Én cirka 16 éve vagyok vodás, de mióta átvették a upc-t, botrány, amit művelnek.

A mobilnetet már rég megszüntettem (volna, ha hagynák, de nem hagyják...), de az otthoni net is, 1000 megás extra netünk van, a wifi nem működik megfelelően - 30 nm-es lakásról beszélünk, a routertől két méterre ülök kb -, konkrétan használhatatlan. De még kábelen is, ha az egyik gépen elkezd a párom online játszani pl, onnantól én még netezni sem tudok rendesen, mindent többszöri frissítésre tölt be.

Jelezve lett többször a vodának, vagy nem reagálnak, vagy szerintük minden ok, vegyek ilyen szuperwifis fszemfszomat.

júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!