Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan tudják egy fórum...

Honnan tudják egy fórum adminjai, ha egy személynek több profilja van?

Figyelt kérdés

máj. 18. 18:59
 1/7 HakapiszikMatyi ***** válasza:
25%
Nem tudják. Ahol csak egy email cím kell a regisztrációhoz, azt nem lehet kiszűrni.
máj. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha egyazon napon ugyanazzal az IP címmel, de eltérő email címmel történik bejelentkezés, akkor feltételezhetik a többes profilt. Adott esetben még a használt böngésző és operációs rendszer egyező típusa mindezt megerősítheti.
máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Itt egy közeli példa: "Gyakori kérdések.hu"

Egy nyomorult email cím kell a regisztrációhoz, amiről 1x visszaigazolod, hogy te vagy, aki regisztrált.

Regisztrálhatsz akár egy vonaton utazva a nyílt WiFi-t használva. Kit érdekel?

máj. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. És szokták ezt valahogy általánosan szűrni, vagy csak ha konkrét gyanú merül fel? (2-es)
máj. 18. 20:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kettes válasza annyiból problémás, hogy egy eszközt többen használhatnak. Nem egy háztartással találkoztam már, ahol akár 4-5 ember használ egy számítógépet, de nekik külön profiljuk van.

Leginkább sehogy nem lehet szűrni a profilokat, de igazából nem is lényeges, hogy valakinek több profilja van-e. Akkor kell az embert megkeresni a profil mögött, ha törvényt szeg, de akkor sem az a lényege, hogy hány profilja van, hanem hogy adott profil mögött ki áll.

máj. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5


Így van, ezért is fogalmaztam úgy, hogy feltételezhetik a többszörös profilt. Azonban a egyes weboldalak szűrhetnek is IP címre, elsősorban véleménynyilvánítás, lájkolás esetén, de volt olyan probléma valamelyik kormányzati oldallal is, amikor nem engedett regisztrációt családtag számára ugyanabból a háztartásból.

máj. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4

Szerintem van automatikus szűrés, mint előzőkben említettem, és van amikor bejelentésre történik vizsgálat. Az adminok látják a tevékenységeket, időpontokat, azonosítókat a napló fájlokban. Személyes példa: online játékban (futballmenedzser) hoztam létre több profilt rögtön induláskor, elsősorban játékbeli tapasztalatszerzés miatt. Ment is sokáig, míg a futballcsapataimnak nem szerveztem bajnokságot. Valaki jelentette. Az admin választás elé állított: adott határidőig válasszak ki egy csapatot, és a többit töröljem, vagy ő teszi meg ezt. Érvelhettem volna, hogy egy munkahelyen így, többen játszunk, ami akár igaz is lehetett volna, de nem kockáztattam.

máj. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!