Használtok-e vpn a mindennapok során? Illetve túlzás-e ma Magyarországom használni vagy sem?
Erősen próbálják a VPN-szolgáltatók reklámozni magukat, sajnos olyan megtévesztő szkriptekkel ami alapján az a kép alakul ki a laikus felhasználókban, hogy enélkül veszélyes netezni.
Semmi szükséged rá a valóságban két esetet leszámítva: ha egy magánhálózatra akarsz távolról is csatlakozni (ilyen egy munkahely például, ahol eleve kapsz VPN-klienst és megfelelő jogosultságot hozzá), vagy ami egy átlagos netezőt valaha érinthet, az valamilyen régiókorlátos tartalom elérése a földrajzi hely virtuális kijátszásával - erre alkalmas még a VPN.
Csak azért használni, mert beszarattak hogy megfigyelnek és veszélyben vannak a személyes adataid, teljesen felesleges - és fals állítás van mögötte.
#2: Mivel Magyarország sem lassan, sem gyorsan nem válik diktatúrává (ha azzá válna, akkor jönnének érted a fekete Pobedával és vinnének az Andrássy útra, vagy Recskre átnevelni), ezért teljesen alaptalan a félelmed. A frusztrációidat kezelni kell az erre megfelelő szakorvossal.
A #1-es hozzászóló egyébként teljesen helyes hozzászólását kiegészíteném még azzal a lehetőséggel, hogyha egy olyan hálózaton keresztül éred el az Internetet, melyet nem te menedzselsz - például egy nyílt wifi-hotspot, reptér, Internet-kávézó, hotel, könyvtár - és esély van rá, hogy az általad forgalmazott adatokat bűnözők kifürkészik, akkor egy megbízható cégtől igénybe vett VPN-szolgáltatás jól jöhet.
A politikai kérdéseket told át a Politika kategóriába. Politikailag már választási autokrácia vagyunk, de az internet nálunk teljesen szabad. A netadónál próbálták korlátozni a dolgokat, visszakoztak és belátták, hogy ha ebbe nem piszkálnak bele akkor az nekik előnyös.
Itt nem figyel meg senki, nem érdekel senkit mit háborogsz a neten, nem jönnek házhoz a rendőrök ha kiírod hogy Covid alatt lemész sétállni stb..
A politikai helyzet nem indokolja a VPN használatát.
"Nem válik diktatúrává? Ezt mire alapozod?"
Arra alapozom, hogy nem diktatúra.
Itt dehonesztálod - alaptalanul - a regnáló kormánypártot (és nem vittek el érte), egy csomó ellenzéki párt (hogy bénák, és labdába se tudnak rúgni az már más probléma), rengeteg ellenzéki sajtótermék van - egy csomó külföldről pénzelve és irányítva.
Ezzel ellentétben Brüsszelben egy polgármester most tíltott be egy békés rendezvényt, pusztán világnézeti okokra hivatkozva:
ami szembemegy az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának:
19. és 20. cikkében foglaltakkal és a belga alkotmánnyal, éppen ezért a polgármester ezen döntésétől a belga miniszterelnök el is határolódott és a belga bíróság felfüggesztette a belga polgármester rendeletét:
a polgármester bejelentése alatt meg sorakoznak a belga honpolgárok diktatúrát és cenzúrát kiáltó hozzászólásaik.
#8 A kitiltási botrány kb senkit nem érdekelt, ahogy az sem érdekel senkit, hogy tavaly megváltoztatta az USA a ránk vonatkozó vízumszabályokat.
A kitiltási botrány amúgy áprilisban indult, míg a netadót Varga Mihány október végén jelentette be.
Sok aktuális dologról terelt a netadós hiszti, de nem ez volt a fő jelentőssége. 2014-ben több hírt is fogsz találni, arról hogy az oroszok egyra gyakrabban kapcsolják le a netet valamint a nagy kínai tűzfal működéséről is. 2014-ben már az EU keleti felén is próbálkoztak hasonlóval, vagyis inkább szoft változattal ami nem a lekapcsolás/masszív cenzúra hanem az adóztatás lett volna. Ezzel álltak elő nálunk,Lengyelországban és Csehországban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!