Mennyire éri meg You Tube-on videókat feltölteni? Milyen feltételekkel és mennyit fizetne?
Nehogy azt hidd hogy feltöltöd és másnapra halálra keresed magad.
Hosszú munka sikeresnek lenni YT-on.
Ahhoz hogy pénzt szerez a reklámokból, 1000 feliratkozó kell és 4000 nyilvános óra megtekintés vagy 1000 feliratkozó és 10 000 000 shorts megtekintés.
Ezeket a számokat nehéz elérni, ha csak a pénzért csinálod nem fog menni.
Nem a pénzért csinálnám. Ahogy írtam feljebb, magunknak nagyon sok mindent dokumentálok, hogy később vissza lehessen nézni. Ezeket magunknak továbbra is csinálom, amikből szelektálva, megvágva töltenék fel videókat.
Ház és körüli felújítások, kertészkedés, vetemény és virágoskert, főzés, sütés, tartósítás-befőzés.
#4/#5: Nem éri meg a magánéletedet kiteregetni és áruba bocsájtani.
Például a betörő felmérheti a videók alapján az ellopható javaidat, a biztonsági rendszered hiányosságait; egy zsaroló, csaló vagy egyéb "jóakaró" egy-egy elejtett mondatból, információmorzsából támadási felületet találhat; világnézeti okokból szembesülhetsz az eltörléskultúrával (pláne a Youtube-on!); a személyes adataidat meg egy adatvédelemre fittyet hányó big tech cégnek adod el.
Hogy mennyit lehetne vele keresni, azt nem lehet látatlanban megmondani. Attól függ, hogy mennyi embert érdekel és mennyien nézik, amit felteszel. Amíg nem teszed fel, addig esélyük sincs nézni, így biztosan nulla.
A YouTube a videók mellett megjelenő reklámok megtekintési idejéből számolja a pénzt. Ha reklám blokkolóval nézik a videókat, nincs reklám megjelenítés, így pénz sem. A magyaroknál ez az arány eleve nagyobb. Aztán a nézőknek mutatható reklámok piaci értékétől is függ. Ha csak wcpapír reklámot lehet mutatni a nézőidnek, akkor kevesebb a reklámok értéke. Ha pénzügyi tanácsadó vagy és a tematika miatt lehet banki hirdetéseket mutatni nekik, akkor jóval magasabb reklámbevételre számíthatsz. Ha a nézőid nem magyarok, hanem nagyobb, gazdagabb piacokról nézik a videóidat, akkor még magasabbak lehetnek a reklám bevételek, mert a külföldi nézőket magasabb árfolyamon célozzák a külföldi cégek, mint a magyarokat.
Eleinte biztosan nem lesz semmi reklám bevételed, mert a minimális követelményeket teljesíteni kell. Ahogy már írták, legalább 1000 feliratkozó és 4000 óra megtekintést össze kell hoznod, hogy egyáltalán megnézzék, hogy bekerülhetsz-e a partner programba.
Ha csak párszáz ismerősöd van és őket se érdeklik a videóid, akkor lényegesen nehezebben fog összejönni ez a szám. Ha bármilyen más korábbi tevékenységed miatt már eleve van több ezer, vagy több tízezer fős követő táborod, akik minden szavad áhítva figyelik (mint pl. sok ismert ember, celeb, politikus, blogger, influencer, stb), akkor akár az sem kizárt, hogy rövid idő alatt megugrod ezt az első küszöböt, mert csak bejelented, hogy mostantól itt láthatók a videóid és mindenki azokat nézi majd.
Ha felteszed, akkor függ a nézettség egyrészt attól, hogy milyen minőségű, tartalmú, kivitelű amilyen videókat csinálsz, másrészt attól is, hogyan menedzseled, hirdeted, szervezed a nézőtábort. A legtöbb esetben nem csak önmagán a videón múlik annak nézettsége, hanem hogy a különböző tényezői hogyan támogatják egymást. Mi a videó témája, miről szól, mennyire tálalod jól a potenciális nézők számára, hogy azok meg is akarják nézni, ha eléjük kerül. Milyen indexképet választasz hozzá, milyen címet adsz neki, milyen leírást, kulcsszavakat választasz hozzá, hol és hogyan terjeszted a YouTube-on kívül is, hogy minél több emberhez el tudjon jutni, stb. Még a videón belül is irtó fontos kérdés, hogy a videó mennyire tudatosan, jól szerkesztett, mennyire képes a néző érdeklődését fenntartani, megőrizni, hogy ne veszítsd el a nézőt.
Ha te felveszel egy nap 6 órányi videót arról, amit csinálsz, miközben semmi nem történik benne, semmi magyarázat nincs hozzá, hogy mit is látunk és miért, az sem derül ki, hogy te ki vagy és miért kéne ennek a felvételnek bárkit érdekelnie, akkor jó eséllyel nem is nagyon lesz olyan, akit érdekel.
Arra se számíts, hogy a YouTube majd orrba-szájba ajánlja mindenkinek és attól lesz nézettséged, hogy a YouTube majd csinál neki. A YouTube nem így működik. A YouTube érdeke, hogy a nézőket minél tovább a saját rendszerében tartsa. Olyan videókat ajánl az embereknek, amik várhatóan ezt minél jobban szolgálják - és ezt első körben bizonyítani tudják anélkül is, hogy a YouTube bármit hozzátenne. Ha egy csatorna már bizonyított, hogy a YouTube támogatása nélkül is tud szép számokat elérni, mert a YouTubeon kívülről is képes közösséget építve aktív nézőtábort szerezni, azokat a videókat támogatja további nézőkkel, mert azt látja, hogy érdemes őket másoknak is megmutatni.
Megnézi a videóid nézettségi adatait és ha azt látja, hogy sokan nézik meg a videóidat, akkor fogja ajánlani. Azt nézi, hogy anélkül, hogy ő külön nézők elé tenné a videódat, maguktól mennyire nézik az emberek, kik nézik, stb. Akik rákattintanak a videódra, azok mennyi ideig nézték, mennyi idő után veszítik el az érdeklődésüket a videód iránt. Amikor a te videóddal végeztek, akkor vajon a te csatornádon kattintanak át egy másik videóra, mert annyira érdekli őket, amit csinálsz, vagy menekülnek egy másik YouTube csatornára, vagy esetleg a YouTube-ot is becsukják és az oldalról is menekülnek.
Ha te eleve kevés nézőt tudsz a videódra irányítani, mert még az ismerőseidnek se küldöd el a linket, akkor kevés néződ lesz. Ha ebből a kevés nézőből se mindenki nézi végig a videóidat, mert még őket sem érdeklik a videóid, akkor a YouTube nem fogja okát látni, hogy bárki másnak megmutassa, hiszen még azokat sem érdekli igazán, akiket szerinted érdekelnie kéne. Akkor a YouTube minek tegye mások elé, kockáztatva, hogy elveszíti az ő figyelmüket? Ajánl inkább más, nagyobb eséllyel a nézőket érdeklő videókat.
Érdemes egy pár kérdést feltenned magadnak: Miről szólnak a videóid? Kinek érdekesek a videóid? Miért és mitől lehetnek érdekesek bárki számára? Mennyire érdekelhetik a célközönségedet? Mit tudsz tenni érte, hogy még érdekesebbek legyenek számukra? Milyen problémát oldanak meg az emberek számára? Akit érdekelnek a videóid, azok vajon hogyan kereshetik azt a témát, ami kapcsán meg akarnák találni a videóidat?
Például, ha valaki arra kíváncsi, hogyan kell megkötni egy csokornyakkendőt, az nagyobb eséllyel fog arra keresni, "Hogyan kell csokornyakkendőt kötni?" mint arra, hogy "Így köss meg egy csokornyakkendőt", még kevésbé arra, hogy "Így készültünk az Operabálra". Hiába van mindegyikben ugyanaz a csokornyakkendő kötés, nem mindegy, hogyan tálalod, milyen címet adsz neki, hogyan szerkeszted meg a videót.
A fenti példánál maradva, aki most indul a szalagavatóra és meg kéne kötni a csokornyakkendőjét, az egy másfél órás Operabálra készülős vágatlan videóban nem fogja megkeresni azt a max 3 perces részt, ahol megmutatod, hogyan kötsz csokornyakkendőt.
Viszont egy fél-egy perces videót lehet, hogy megnéz, ha már eleve a problémájára kínálsz megoldást és rögtön a videó elején azzal indítasz, hogy ezt ő tényleg megtudja a videóból és aztán sem húzod az idejét minden más témával, főcímmel, egyéb számára felesleges dologgal, hanem tényszerűen, lényegretörően, gyorsan megmutatod neki, amire kíváncsi.
Lehet persze hosszú felvezetéses életút bemutatót is tartani, lehet, hogy van aki arra kíváncsi. De itt már azt kell elérned, hogy vagy a témád, vagy te érdekeld annyira a nézőt, hogy a kettő közül legalább az egyik miatt végig akarja szenvedni magát a videóidnak azon a részein is, amik kevésbé esnek az érdeklődésébe - vagy legyen a videóban minden olyan, ami érdekli, ezért semmi nem fejt ki ellenállást azzal szemben, hogy nézni akarják.
Szóval a kérdés az, hogy milyen videókat csinálsz, miről, az kit érdekel, mennyire és hogyan találnak rá a videóid iránt érdeklődők a videóidra. A szerezhető pénz ezeknek a változóknak a függvénye és lehetetlen megjósolni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!