Aki gmailt, google keresőt és androidos telefont használ
évek óta, arról szinte mindent tudnak a Google
központban?
Figyelt kérdés
Az persze köztudott hogy a keresők kielemzik a profiljainkat hogy célzott reklámokkal bombázzanak, de vajon van-e minden felhasználónak saját virtuális dossziéja ahol kivonatolt formában olyan adatokat, dolgokat is kiszűrnek és gyűjtenek rólunk, amelyek nem is marketingcélokat szolgálnak, hanem egy amolyan "egyszer még jól jöhet" alapon müködő globális adatbázis?
Gyárban dolgozok, villamossal járok, és nincs autóm. És a BKK futár alkalmazást szoktam nézni a telón hogy mikor jön a vili. Ez aztán qrvára jól jöhet nekik.
2024. márc. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Mégis hogy kötnék a profilokat konkrét személyekhez, amikor sokan nem is adják meg a teljes nevüket, vagy éppen van olyan ezer másik is? Az ilyen adatgyűjtés rengeteg helyet igényel a milliárdnyi felhasználóhoz, és profit sincs belőle, marad a célzott (azaz neked hasznos) reklám. Ez szerintem egy mindkét félnek előnyös üzlet, semmi problémám vele. Akkor sem lenne, ha összekötnék a tényleges személyemmel. Megtehetném, hogy bizonyos dolgokat privát ablakban intézek, vagy keresek, és akkor nem kapnak semmit.
2024. márc. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Ne essetek pánikba attól amit mondok, de a Meta és a Google valódi gazdái a háttérhatalom vezetöi.
2024. márc. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Unalmasak az összeesküvés-elméletek.
2024. márc. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 Dongaben válasza:
Email cím kell a Google regisztrációhoz. Én hoztam létr vonaton utazva, a MÁV-os WiFi-t használva email címet is... Na, azt nyomozzák vissza! "Sütik elfogadása", kb. ez, ami minden olyan oldalon feltűnik, ahol reklámok is vannak. A felhasználók 90%-a az "Összes elfogadása"-ra kattint, utána meg panaszkodik, hogy mennyi reklámot kap... Ez az egész csak üzlet. Olyan reklámokat kapsz, amelyek azokhoz az oldalakhoz köthetőek, amiket nézel. Nem a személyes adataidat nézik. Használj reklámblokkoló alkalmazást, ha már lusta vagy lejjebb tekerni, és kizárni a kéretlen "sütiket". Van ilyen PC-re, és Androidra is. Pl. ublock. De van több más is.
2024. márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Mi szerepelne benne?
2024. márc. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 CspCsj válasza:
Kompromittáló dolgokat nem az interneten fognak találni, - mivel aki kicsit is el akarja rejteni a tevékenységét, az nem az interneten intézi az ilyen ügyeit, - így a "háttérhatalom" algoritmusai semmit sem fognak az interneten találni.
2024. márc. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
#8 „...aki kicsit is el akarja rejteni a tevékenységét, az nem az interneten intézi az ilyen ügyeit”
Na igen, bolondnak kell lenni ilyesmihez. Viszont érdekes módon egy hónapja a német légierő tisztjei épp csak azt beszélték ki titkosítatlan csevegőprogramon hogy miként tudnák az ukránok a kercsi hidat lerombolni Taurus rakétákkal :-) Az orosz titkosszolgálat meg köszönte szépen a lehetőséget, lehallgatták és közkinccsé tették a beszélgetést.
Szóval ha már egy NATO tagállam tisztjei sem eléggé óvatosak, akkor vajon mi minden titkos információ birtokában lehet a Google? Még Pegasus-ra sincs szükségük és csak rajtuk múlik hogy ezeket miként vagy milyen mélységben használják fel és mennyi energiát fektetnek az adatok rendszerezésébe.
2024. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 CspCsj válasza:
#9:
Mi köze egy magasrangú katonatisztek közötti - eleve lehallgatott - beszélgetést hasonlítani egy átlagemberekre vonatkozó kérdéshez?
A magas pozíció eleve a lehallgatás kockázatával jár.
Egyébként mindig ez jut eszembe, amikor milliárdos kódfejtő/lehallgató rendszerek fenntartásáról van szó:
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!