Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet kábel bekötés hogy...

Internet kábel bekötés hogy működik?

Figyelt kérdés

Családi házban a nappaliba van bekötve a digi szolgáltatás(tv net telefon). Akkor még nem volt szükség máshová húzni kábelt.

Most viszont a gyerek szobájában Lesz számítógép, viszont itt nincs internet kábel behúzva csak a tv. Milyen szakembert kell hivnom, hogy megcsinálja?


febr. 22. 10:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem kell szolgáltató.

1,Leméred, hogy kb mekkora kábel kell (ráhagyással) kell 8-10m veszel 15 m-est. Elmész a legközelebbi számtech boltba megveszed a kellő hosszúságú LAN kábelt.

2, Barkács lelkű kedves rokon/ismerős (megfelelő fúróval) aki elvezeti neked a gyerek gépéhez.

febr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

8# A cat5e az hivatalosan is tudja a gigabitet, és azt hiszem a fólia (F/UTP) a különbség a cat5-höz képest, ami csak 100 Mbit=s-ra van.

10 Gbit/s-ra van a cat 6.

febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 P.O.C. ***** válasza:

A legolcsóbb, legstabilabb az UTP kábeles megoldás. Az adatátviteli sebesség is jobb, mert mindig fix, nem ingadozó mint a wifi.


A telepítéshez csak UTP kábel kell (CAT5e vagy CAT6), meg fúrógép. Nekünk pl mindenhol padlószőnyeg van. Mikor én csináltam beleraktam a kábelt a szőnyeg alá szorosan a fal mellett, és a az ajtófélfákat fúrtam ki ott dugtam ár. Így abszolút-e nem is látszik.

Utána már csak a 2 db RJ45 fejet kell rászerelni.

Vannak szárszámmentes, önszerelő fejek. Gyakorlatilag csak be kell fűzni a kis ereket, még a színeket is mutatja melyik színű ér hova megy, rázárod és megvan szerelve. Hátrányuk hogy baromi drágák ~2-3000 Ft -tól indulnak.

Van a sima RJ45 fej, ami filléres (~50-100 Ft), de ehhez krimpelő szerszám kell. De otthoni hobbi célokra egyszerűbbek vannak 1000 ft körül azok is. Alkalmi használatra tökéletesek.

[link]

Hogy hogyan kell befűzni az ereket a fejbe, arról milló leírás és video van.


Vannak még a kábelmentes megoldások, ha az asztali gépbe vesztek Wi-Fi adaptert. Ez viszont se nem stabil se nem gyors. És a válaszidő is sok, ami elsősorban online játékoknál lehet gond. Persze ha nem játszik a gyerek, akkor jó ez is.


Illetve vannak a Powerline adapterek. Ezek a ház elektromos hálózatát használják adatátvitelre, úgy hogy közben az elektromos készülékeket nem zavarják be. Ezzel nem kell fúrni faragni, általában gyorsabb, stabilabb mint a Wi-Fi, csak bedugod egyiket a routernél másikat a gépnél, még kábelek is vannak a dobozba. De ezek is elég drágák:

[link]

febr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
A 2-essel értek egyet. Ha a szolgáltatónak szólsz, jó eséllyel elrontanak valamit nálad. Ha te nem tudsz fúrni, csak akad olyan ismerősöd, aki segít, legfeljebb felajánlasz neki egy-két sört.
febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!