Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy a Bing...

Miért van az, hogy a Bing Copilot AI-ja, ami elvileg ugyanarra a ChatGPT-re épül, sík hülye, míg az OpenAI ChatGPT viszonylag értelmes és kreatív válaszokat ad?

Figyelt kérdés

Elvileg ugyanaz az alapja mindegyiknek, sőt a Microsoft Bingjében még újabb változat is van, mégis abból soha nem lehet kiszedni értelmes választ, mindíg csak mellébeszél és saját magát ismételgeti, mint egy hülyegyerek. A múltkor egy kérdésnél vagy harmincszor leírta a válaszban ugynazt a mondatot, de releváns választ előtte sem tudtam kicsikarni belőle semmire, mert nem a kérdésre válaszol, hanem csak a kérdésben lévő valamelyik kulcsszóra fókuszálva ír valamit, ami éppen eszébe jut róla.

A microsoftot nem zavarja hogy ennyire rossz az AI-jük?



jan. 30. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Mert nem a ChatGPT-re épül, az az alkalmazás. A ChatGPT és a Bing Copilot alapjai GPT modellek, az ingyenes ChatGPT-jé a GPT-3.5, a Bing AI-é a GPT-4. Ezek alapvető nyelvi feladatokra előre tanított modellek, amit később finomhangolnak a speciális feladatra, például társalgásra. A ChatGPT és a Bing AI különböző alkalmazások, feltehetően más volt a finomhangoláshoz használt tanítóadat, talán az algoritmusok is, így más lett az eredménye.

Egyébként én is látom ezeket a problémákat, szerintem minél fejlettebb a Bing AI, annál kevésbé lehet belőle értelmes választ kihúzni, bár sosem volt igazán jó. A múltkor a Mikorrhiza gombák pH igényéről kérdeztem és elkezdett Magyarország talajának pH-járól beszélni, utána meg verset akart írni a gombákról, mert nem tudott segíteni... Választ viszont nem kaptam a kérdésre. De mondjuk az sem tetszik különösebben, hogy lehetőséget adtak neki befejezni a beszélgetést, mert teljesen normális bemenetre olyanokat hallucinál, hogy én nem akarok vele beszélgetni és nem ad választ.

jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Az az érzésem, hogy az M$ nem bízhatta a véletlenre, hogy lehet-e necces válasz a "szokásos" necces kérdéskörökben, és kőkeményen oda van hangolva, ahol ez tényleg esélytelen. Cserébe persze már rendesen nyomorék a cucc, de nekik ez így a jó, pakolja a fizetett linkeket mint a kisangyal.
jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Tanitó adat függő és model verzió.

Bing arra lett optimalizálva, hogy neten keressen adatot és hivatkozzon.


Továbbá a fő nyelve az angol. Minden más nyelvet felordít angolra, majd az alapján keres. Majd a választ vissza fordítja.

Ha fordítás gatya, akkor a ketesése is, nem hogy a válasz is hülyeség.


Kérdezz angolul, vagy fogalmazd meg egyszerübben magyarul. Kisérletezni kell, hogy rájöjj, hogyan kell feltenni a kérdéseket. :)

jan. 31. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Épp tegnap játszottam vele, történet mesélős, folytasd a mondatot és írj egy fél mondatot játékot. Egyrészt megértette mit akarok, és tök jópofa történetet hoztunk össze, nem egyszer "ráérezve" merre menjen a szál.


Továbbá ha megkéred írja le röviden a Kőszívű ember fiai történetét, korrekten leírja, és nem fantáziál össze mindenfélét mint a chatgpt

ápr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos mindegyik hülye. A múltnap egy egyszerű fizikai kérdést tettem fel nekik, egyik sem a jó választ mondta.
ápr. 24. 12:06
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem erre valók, chatbotokról beszélünk. Megint a víz a hülye, amikor a kacsa nem tud úszni.
ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!