Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Segítségre lenne szükségem a...

Segítségre lenne szükségem a Modem,Router működésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nos adott egy Modem és egy Router (nevezzük Router 1 nek ez van közvetlenül összekötve a Modem-el) majd ebből 50m kábel és van egy másik Routerem (Router 2). Statikus IP meg azonos SSID adva neki szóval ilyen egyszerű összekötés de a híd mód nincs bekapcsolva. Ez tökéletesen működött 3 éve már. Viszont történt egy villámcsapás nem közvetlenül a házba hanem az utcán az egyik oszlopba amin végigszaladva kivágta jó néhány embernél a netet. Nálam a Router 2 megsült meg a Modem táp kábele adta meg magát. Szolgáltató kicserélte a Modemen a kábelt és ezzel a részükről letudva. Itt jön a probléma vettem egy másik Routert a 2. helyére a fenti rendszert állítottam be de most azt csinálja hogy, Router 2 tökéletesen ad szolgáltatást viszont a Router 1 az hol ad hol nem. Ha lekötöm vagy lekapcsolom a Router 2-őt akkor Router 1 működik rendesen. Kipróbáltam úgy is ,hogy megcseréltem a 2-őt hátha a Router 1 is szenvedett sérülést de nem. A szolgáltatótól hiába kérek bármilyen segítséget ők megoldják annyival ,hogy akkor csak egy Routerem legyen. Gondoltam én már arra is hogy nem-e sérült még is az a Modem valamilyen formában de mivel a távolról vezérelt megfigyelés a központnak azt mutatja semmi gond fel is rakták a kezüket. Még annyi ,hogy a Modemen a Link lámpa narancssárga nem pedig zölden világit. A modem egy Cisco EPC3208, Roter 1 az Tp link archer c6 v2, Router 2 Tp link archer c6 v3.

2023. szept. 24. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Vagy csak tedd bridge-be a szolgáltatói eszközt, a router1-et felejtsd el, router2 lesz a fő routered, és mivel van már kábel ezért a másik végpontba teszel egy 3000ft-os gigabites switchet meg egy szimpla AP-t.
2023. szept. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nos nem teljesen úgy csináltam ahogyan mondtad. De adtál egy ötletet az Ap-val. Mivel mind a kettő Router tudja beállításon belül az AP-módot így a 2. Routert abba tettem így elméletileg csak az elsőnek a beállítását továbbítja. Szóval a 2. Router vonzáskörzetében tökéletesen működik megint minden. Viszont az amelyik csatlakozik először a Modemra az megint kihagy.Megpróbálom azért az általad javasolt rendszert is felállítani a héten de én úgy hiszem hogy ugyan ez lesz a helyzet. Esetleg még valami ötlet?
2023. okt. 1. 19:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!