Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » SIM-kártya segítségével...

SIM-kártya segítségével készített áramkörrel internet kapcsolat létesítéséről vélemények?

Figyelt kérdés
Több ilyen receptet lehet találni a neten. Kérdésem: a SIM-kártyának aktivált állapotban kell lennie? Tényleg stabilan használható WIFI-jelet lehet nyerni?
2023. szept. 3. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Hát ezt egyáltalán nem értem. A SIM kártya csak egy adattároló, abban van benne a szolgáltató felé kommunikálandó azonosító, aminek segítségével a telefonod a hálózatra tud lépni. Ha egyszer a telefon a hálózaton van, a SIM kártyát ki is veheted, semmi nem fog történni. Szóval honnan jön ez az "áramkör" meg "WIFI-jel"?
2023. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Linkelnél egy ilyen "receptet"?
2023. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
51%

valami olyasmira gondolok hogy nincs wifi modem a mobilban?

es a simbol akarsz wifimodemet?


vagy nincs wifi ado kozelben


es akkor? felmesz mobilnetre es azon keresztul... egy wifi adohoz csatlakozol... de minek ha mobilneten vagy?


vagy mit is akarsz elerni simen keresztul

tetelezuk fel hogy ingyen, szoval akar egy inaktiv simrol is szo lehet es te azzal szeretned...


de mit is mert a 2 -t ne keverd ket kulon dolog a wifi meg a mobil halozat


ha van wifi mobilban akkor felesleges is a sim


ha meg nincs akkor a wifi felesleges


ingyen net meg nem lesz mobilhalozaton


hackelgethetsz..., csak epp buncselekmenyt kovetsz el ha meghackeled mobilhalozatot ingyennetert, mivel az nem nyilt halozat es nem ingyenes

2023. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Eredetileg ez a recept indított be: https://www.youtube.com/watch?v=KiPpJpZD7j8

Aztán rájöttem, hogy nekem valójában erre lenne szükségem: https://www.youtube.com/watch?v=pfah3cUIiOw Meg is fogom csinálni.

Köszönöm a válaszokat.

2023. szept. 3. 14:31
 5/9 anonim ***** válasza:

javaslom ird be google-ba hogy: access point


Ilyet amit linkeltél, lehet vásárolni is.


Minél drágább annál erősebb, és annál távolabbról lehet fogni wifi jelet.

Persze a 98%-a le van jelszóval védve, maradék 2% amit tudsz használni.

2023. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 Úriesten miez 🤣 Mágnessel odatartja a SIM kártyát az USB wifi adapterhez, ettől mit vársz?
2023. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 Ha fillérekből megúszható a projekt, biztos lehetsz benne, hogy azt válassztom.

Az érdekelne még, hogy egy 3-4 m-es koax vajjon nem lesz túl sok az összekapcsolásnál?

#6 Na, az tényleg egy baromság!

2023. szept. 3. 16:28
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#4 recept? ez honnan jon? Csak nem magyar szleng ezt hasznalja mert elege felrevezeto

teljesen megfelelo az otlet fogalom ra ami angolban is

szoval nem ertem de mindegy


veszhelyzeti net egy mas dolog, mennyire eletyzeru hogy egesz vilag "atalra" erre mivel igyenes, csak hogy birna el hatalmas forgalmat a halozat ingyen? Igy korlatozva meg sokra nem lesz hasznalhato


...


az egy erosito antenna ennyi, olyant venni is tudsz nem tul dragan is


szerintem tobbe jonnel ki ha te hazilag csinalnad meg


azert free wifi nem mindenut van akar kilometerekre sem


illetve legjava elege lassu es leterhelt szoval...

2023. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

Óh, ha csak annyi hiányosságaim lennének a témakörben, hogy szemantikailag kifogásolható vagyok, akkor meg lennék magammal elégedve.

Tulajdonképpen a vágyam az volt, hogy a jelenlegi vezetékes net- előfizetésemet megspórolhatnám egy ingyenes hozzáféréssel, de ahogy kezdem magam beásni a témában, egyre bizonytalanabbnak tűnik a dolog. Főleg amiatt, hogy a lakhelyem egy kisváros, csak pár "közszolgálatinak" tekinthető (nem lekódolt) wifi-adóval, és gyanítom, hogy megbánnám, ha feladnám érte a biztonságosat. A válaszod pedig tovább erősítette ezt az aggodalmamat. Kösz!

2023. szept. 10. 08:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!