Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van ennyi reklám (kép,...

Miért van ennyi reklám (kép, szöveg, videó) a weboldalakon? Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Fent van a hirdetésblokkoló (AdBlock), szinte meg se érzi, bárhova felmegyek, nyüzsög az oldal a reklámoktól. Van egy vírusirtóm (Avast Antivirus), ő is csekkolja az oldalakat, már csorog a halántékomon a víz annyi melója van, gondolom ő is megszenvedi ezeket az oldalakat. Azt "nyertem" vele, hogy tök lassan töltenek be az oldalak (természetesen a reklámok megmaradnak), mintha csak az 1997-es szárnypróbálgatós internetes korszakban lennék! Vicc az egész, csak éppen nincs kedvem nevetni! 😩


Lesz -e megoldás valaha erre, vagy fogadjam el hogy felzabálnak minket a reklámok?



2023. szept. 12. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Még egy ember aki a reklámszolgáltatókkal lepaktált AdBlock-ot használja... Tedd fel az uBlock Origin-t, ennyike
2023. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ja hát igen, amatőrök kíméljenek!! 🤣🤣🤣


🙏

2023. szept. 12. 16:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
#2, ezt nem értem. Magadról van szó?
2023. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Miért van ennyi reklám (kép, szöveg, videó) a weboldalakon?"

Mert egy weboldal fenntartása - a fejlesztő, a webszerver, a béreltt vonali Internet, a tartalom előállítása - pénzbe kerül, amit reklámokból kívánnak fenntartani.


"Fent van a hirdetésblokkoló (AdBlock),"

Az Adblock (Plus) "lefeküdt" a hirdetésszolgáltatóknak,

[link]

így átenged bizonyos hirdetéseket. Éppen ezért ajánlatosabb olyan alternatívát keresni, ami ettől független - ilyen például a nyílt forrású uBlock Origin:

[link]

2023. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Arra értem, aki ilyen AdBlock megoldásokat kínál, és aminek "természetesen" én is áldozatul esek!
2023. szept. 12. 16:45
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Előbb vagy utóbb mindegyik reklámblokkoló lefog feküdni, uBlock Origin is...


Adguard Szintén lefeküdt....

2023. szept. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2023. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
#6 Különbség hogy uBlock Origin egy nyílt forráskódú blokkoló, míg AdBlock, AdGuard nem (utóbbi fizetős szolgáltató is, aki ad ingyen is blokkolást). Ha az uBlock lefog feküdni, akkor lesz N+1 fork ami tovább fog működni mint a rendes (és ebből az N+1-ből fog megszületni az új amit mindenki használni fog). Ez a nyílt forráskód nagy előnye.
2023. szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Felraktam az uBlock Origin-t!


Jééé, hova tűnt ez a tetű sok reklám⁉️


Hálám üldözzön a sírotokig⚠️


🪦✨🙏🙏🙏✨🪦

2023. szept. 12. 18:15
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9 szóval áldozatul estél a megoldásnak?
2023. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!