Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Csaló lehet? Le akar húzni?

Csaló lehet? Le akar húzni?

Figyelt kérdés
Szoktam beszélni instagramon amerikaiakkal. Volt már rá példa hogy ha valamit itt magyarországon nem lehetett kapni, akkor meg kértem egy amerikai ismerősömet meg vette nekem ott kint és el postázta nekem. Pár hete azonban be követett egy amerikai katona egy darabig egész jól el beszélgettünk, majd egyszercsak kérte hogy regisztráljak be a telegram alkalmazásba, és ott jelöljem be mert a munkája miatt instagramon nem tud nekem azonnal válaszolni (egyébként napi kétszer válaszol instán) viszont a telegram az telefonszámmal működik ezért tartok attól hogy esetleg csaló és ott akar valahogy lehúzni, adatot halászni. Meg nem hinném hogy egy amerikai katona (aki jelenleg szíriába teljesít szolgálatot) azzal foglalkozik a munkahelyén hogy idegen külföldiekkel beszélget

2023. szept. 8. 18:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A profilja amúgy nem tűnik kamunak
2023. szept. 8. 18:57
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Csaló.
2023. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fura: mivel lehet indokolni ezt, hogy az egyiken csak napi 2x tud válaszolni, a másikon meg mindig?
2023. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Telefonszámot ne adj meg!
2023. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem akarok ki adni semmilyen adatot
2023. szept. 8. 19:53
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Inkább nigériai csaló lesz az az amerikai katona.
2023. szept. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Ja, aztán találka, aztán kábszer, aztán....
2023. szept. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Csalás. A "nigériai csaló" mindig pénzt kér, aztán arra, hogy az áhitott fekete szépség helyett lenyúlja minden pénzét. A nyugdijas bácsi nem ismerős? Sok pénzt kért, útlevélre stb. Aztán várhatta a repülőtéren, de értesítették, hogy lenullázta Afrikából valaki a kártyáját. Egy fiatal, jól képzett hacker.
2023. szept. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A Telegramra telefonszammal lehet regisztrálni. A telefonszamnak es hogy csalo-e az illető amerikai, semmi koze egymáshoz.
2023. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
Sose kattints olyan linkre amit ő küld...
2023. szept. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!