Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A feltöltés jobban "gyilkolja"...

A feltöltés jobban "gyilkolja" az otthoni internetet mint a letöltés?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben elég sok adatot töltök fel felhőbe a munkám miatt, idáig már kb. 800GB-ot tettem fel, ami a 20Mb/s sebességű internetemhez képest nem kis teljesítmény volt. Ezt úgy tudtam elérni, hogy éjjel nappal ment a feltöltés, tehát a számítógép ment 0-24 órában..


Arra lettem figyelmes, hogy azóta gyakran megszakadozik az internet, amit csak a modem újraindításával tudok orvosolni. korábban ilyen spontán szakadozások nem igen voltak, vagy csak nagyon ritkán. Lehetséges, hogy a sok feltöltés miatt van ez? Amúgy Telekom 500/20-as netem van.



2023. júl. 5. 06:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Ezek az adatok különféle grafikai asset-ek és sajnos sok helyet foglalnak.
2023. júl. 5. 06:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán a szolgáltató korlátozza, nem tudom. Próbáld velük elhitetni, hogy nem torrentezel :) Szerintem teljesen elfogadható, különben szinte folyamatosan menne a feltöltés.
2023. júl. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Torrent miatt se korlátozhatná elvileg. nincs olyan jogszabály jelenleg, ami ezt lehetővé teszi. Ha mégis ilyesmi az oka, az viszont súlyosan jogsértő lenne, mivel korlátoznák a szabad felhasználáshoz való jogot, amit EU szerte súlyosan büntetnek. Ezért simán perelhetők lennének.
2023. júl. 5. 07:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a feltöltés "eltömíti" a sávszélességet, annak lehet kihatása a letöltésre is, ugyanis a TCP protokoll - amit a legtöbb program és szolgáltatás használ - igényli a visszajelzést, aminek hiányában az adott kapcsolat megszakad, vagy "megáll".

De! Itt nyilván nem erről van szó, mert ez csak ideiglenes dolog, amint a túlterhelés megszűnik, minden rendben folytatódik tovább.

Az sem életszerű, hogy ez valami korlátozás lenne. Már csak azért sem, mert akkor egy újraindítás nem oldaná meg a problémát. Ha a szolgáltató valakit korlátozni akar, akkor nem IP alapon fogja megtenni, hanem az adott előfizetőt korlátozza, vagy blokkolja.

Én inkább modemhibára gyanakodnék. Mikori a modem? Ha 5+ éves, akkor minden esély megvan rá (bár gagyibb modelleknél nem is kell 5 év hozzá), ameddig nincs komolyabb terhelés alatt, addig még a hiba nem ütközik ki, de amikor csúcsra van járatva, akkor van, hogy "befagy", és magától, újraindítás nélkül nem is áll helyre, vagy csak nagyon sok idő után. Leggyakrabban ezt a modemben levő elektrolit kondenzátorok elöregedése szokta okozni.

2023. júl. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A modem és a többi eszköz is otthoni használatra szánt eszköz, persze hogy kiakad az ipari méretű használattól.
2023. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyiknek sem kellene gyilkolnia. Jelentsd be a szolgáltatónál, valószínűleg náluk van a hiba. Mondjuk ha vodkafon, akkor nem tudják és nem is akarják megoldani.
2023. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!