Optikai kábelen kapjuk a netet, de a router maga elég régi, fenti szintén már gyenge a jel. A szolgáltató (Flip) nem ad újabbat, ezért vettem egyet, de annak nincs optikai bemenete. Össze tudom kötni őket valahogy, hogy működjön az új router is?
A szolgáltató ONT -jét nem tudod kiváltani. A router amit vettél tudod utána kötni. Vagy a szolgáltató ONT marad routert módba -ahogy eddig- és az új routert állítod Access Point módba, vagy az ONT -t modem módba állítod, és az új routerrel csatlakoztatod a PPPoE accontot. Igazából végeredményben mindegy.
Nagy terület lefedésére inkább Mesh -t vennék, költséges, de hatékony és egyszerű kiépíteni.
A másik lehetőség, hogy az újonnan vett második routert "lefokozod" szimpla elérési ponttá/switchhé:
* A második router LAN-oldali IP-címét be kell állítani az első, szolgáltató által adott router LAN-oldali IP-címtartományába úgy, hogy az ne ütközzön se az első router IP-címével, se a DHCP-tartományával. Így a két eszköz egy hálózatban lesz, egy gépről lesz kezelhető.
Tehát ha az első - szolgáltató által adott - router LAN-oldali IP-címe 192.168.0.1, a DHCP-szerverének tartománya 192.168.0.64-192.168.0.254, akkor a második router LAN-oldali IP-címe legyen 192.168.0.2.
* A második router vezetéknélküli azonosítója (SSID) és WPA-kulcsa egyezzen meg az első routerével - így a klienseknek könyebb lesz a váltás a két eszköz között - de legyenek más frekvencián - hogy ne zavarják egymást.
* A második routerben ki kell kapcsolni a DHCP-szervert - ezt az első router fogja biztosítani, így nem fogják zavarni egymást.
* Majd végül az első router egyik szabad LAN-portját össze kell kötnöd a második router egyik szabad LAN-portjával.
Ha Flip-es vagy, akkor van egy rossz hírem! Hiába vettél, kidobott pénz.
A Flip rendszere teljesen zárt, CSAK a saját, routerjeikkel kommunikál, amit telepítéskor és cserekor mindig fel kell konfigurálnia a telepítőnek.
Eleve nem a tiéd a router, csak bérled, igaz? Vagy ezt elfelejtetted?
Flipesként SEMMIT nem tudsz cserélni.
"A Flip rendszere teljesen zárt, CSAK a saját, routerjeikkel kommunikál"
Lényegtelen, az új routert már a belső hálózatra köti, az már az ő (az előfizető) reszortja, ahhoz a szolgáltatónak semmi köze sincs.
#7-nek:
S'ggfejkém! Ha nem esett volna le, akkor én is Flipes vagyok.
A (Flip) szolgáltatónak nálad MINDENHEZ köze van, mivel még az utolsó xaros távirányító sem a tulajdonod, csak BÉRLED!
Nyugodj meg, nem kötsz te Flip-re semmit! XD
Ismét #7-nek:
Még a SAJÁT routerjüket is csak úgy tudod használni, ha előtte a szakemberük felkonfigurálta a Flip rendszerére. Amíg nem regisztrált ID-jű a gép, felejtős bármiféle csatlakozás.
"S'ggfejkém!"
Argumentum ad hominem, fórumképtelen magatartás. Szégyen.
"A (Flip) szolgáltatónak nálad MINDENHEZ köze van, mivel még az utolsó xaros távirányító sem a tulajdonod, csak BÉRLED!"
A set-top box az más, az az Ő tulajdonuk, de a routerük helyi hálózatot kiszolgáló részére bármilyen eszközt köthetsz - számítógépet, switchet, routert, elérési pontot - az a felhasználó reszortja.
Az ÁSZF-jük mellékletében:
sincs ilyen jellegű korlátozás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!