Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube-n ez így "legális"?

Youtube-n ez így "legális"?

Figyelt kérdés

Példák bevételszerzésre alkalmas tartalmakra

Más alkotóktól származó, szerkesztett felvétel, amelyhez történetet vagy kommentárt adtál.


Ez egy példa a youtube súgóból.


Akkor ha jól értem, hogy pl letöltök egy gémpléj videót, kicsit megvágom itt-ott és hozzáadom a sáját hangom akkor meg is vagyunk?

Beszélek pl a lecsó elkészítéséről, akkor az már az én tartalmam, mert szerkesztett és saját dumát adtam hozzá?



2023. ápr. 10. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Méltányos felhasználás esetén három esetben nem kell engedélyt kérned a felhasználásra: kritika, paródia vagy oktatási célú tartalom illusztrációjaként való használathoz, a videó témájának így kötődnie kell a tartalomhoz.

Ha te letöltöd más munkáját majd halandzsázol alatta, egyrészt senki nem fogja megnézni, másrészt nem adtál hozzá kapcsolódóan releváns tartalmat, így engedélyköteles a felhasználás és nem jár érte bevétel.


Amúgy sem egyszerű bevételt csinálni, de ha olyan szinten nincs semmid (saját ötlet, megvalósítás, kreativitás, fantázia) hogy másét kell ellopni, abból karrier és pénz lesz lesz. Felesleges erre időt pocsékolni.

2023. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha lecsókészítésről fogsz beszélni, senki nem fogja megnézni, aztán várhatsz a bevételre... Ez a leírás nagyjából a "react" kategóriát írja körül, azaz valaki leül a gépe elé, veszi magát kamerával, és megnézi mások videóját. Lásd pl xQc: https://www.youtube.com/@xQcOW/videos

Ezt egy agyhalott fejessaláta is meg tudja csinálni, csak nézni kell más munkáját, néha beböfögni pár szót, és bezsebelni a pénzt.

2023. ápr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!