Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az “interneten” vagyis a...

Az “interneten” vagyis a közösségi médiában miért a legprimitívebb emberek vannak jelen?

Figyelt kérdés
Erre jó példa lehet a gyakori kérdések is de szinte bármelyik YouTube vagy Facebook vagy Twitter komment szekció is de szinte bármely oldal válasz lehetőségei is. Úgy értem olyan szinten a legprimitívebb emberek hogy tényleg a legalja és ha állítólag diplomás/tanult emberek írnak ők is nagyon primitívek és szinte biztos hogy mentális problémáik vannak. A valóságban nagyon sok ember azt mondja hogy nem hogy nem írna de még csak nem is olvasna bele egy komment szekcióba mert szörnyű milyen ott a színvonal. Nagyon kevés kivétel van de általában itt a gyakori kérdéseken sem olyanok írnak. Például ha van egy kérdés gyakori válasz hogy “a Google a barátod” meg ilyenek. Ha nem akar válaszolni ne válaszoljon de ha már válaszol akkor egy egyszerű kérdésre lehetne rendesen válaszolni is (kérdéstől teljesen függetlenül). Miért szólnak be gyakran arra ha valaki feltesz egy hülye kérdést? Igen lehet hogy hülye kérdés de milyen színvonal az felnőtt emberektől hogy beszólogatnak egy random kérdésre? Ezen kívül ha valaki provokatív kérdést tesz fel a válaszok is olyanok lesznek amilyenek ami gyerekeknél/nagyon fiataloknál érthető lenne de azért felnőttektől nem ez volna az elvárható. Alapvetően akár itt akár máshol az interneten ha valaki bunkó valakivel vagy direkt a családját gyalázza és támadja a másiknak általában a válasz is primitív alpári és színvonaltalan lesz. Ezzel ellentétben a valóéletben az emberek nem úgy reagálnak ahogy a másik beszél hozzájuk hanem bármilyen bunkó is a másik azért nem süllyednek le egy szint alá (még akkor sem ha Magyarországon azért alapból rossz a helyzet) ellentétben az interneten igen. Nagyon gyakori a beszólogatás ami igazából akkor is gyerekes ha a másik kezdte (bár ez az “ő kezdte” is óvoda szint) vagy a másik támadott mert a beszólogatás alapvetően egy gyerekes reakció amit tinédzserkor után a többség elhagy de az interneten nem ez látszik. Nagyon megrögzötten ragaszkodnak az igazukhoz és általában az egész világlátásuk is primitívebb és ami furcsa hiszen az internet egy modern dolog de elég régimódi is a gondolkodás (ami pont arra enged következtetni hogy még csak nem is olyan fiatalok). Magamat sem nevezném ez alól teljesen kivételnek bár én még elég fiatal vagyok de érdekel mi lehet az oka. Az interneten miért ilyen alacsony a színvonal? Nyilván nem az internet felhasználókról beszélek hanem azokról akik csinálnak maguknak egy bármilyen profilt amit vadidegenekkel való kommunikációra használnak fel. Azért itt kérdezem mert ahogy láttam itt is nagyon gyakran nem hitték el a másiknak azt hogy jómódú vagy éppen normális munkája van mondván hogy “akkor nem a gyakori kérdéseken írogatnál” szóval úgy látom sokan itt interneten is tisztában vannak azzal hogy alapvetően milyen alacsony a színvonal és kapásból azt feltételezik sokan itt is hogy “ nincs élete annak aki itt interneten írogat meg egyebek”. Most függetlenül az átlag magyar színvonaltól miért van az hogy az interneten tényleg ennyire de ennyire szinte kivétel nélkül csak a primitív és emellett még gyerekes emberek írogatnak általában?

2023. febr. 4. 18:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
77%
Elfelejtettél accountot váltani, professzor úr.😂😂
2023. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
26%
Nincs idom elolvasni a hisztid! Túl sok időd van és túl unalmas az eleted h masokkal foglalkozol? Nem mindegy h ki hol van?! Inkább a saját letérdelt foglalkozzal ne a fszbukkal hulyegyrk
2023. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
94%
🤷‍♂️
2023. febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az is mentális problémákkal küzdő primitív, aki a beszól igét használja.
2023. febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az sem jobb mint mikor valaki leprimitívez másokat és amgát felsőbbrendőnek gondolja.
2023. febr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Na például erről beszélek. Ilyen válaszok jönnek. Egy felnőtt ember miért érzi szükségét annak hogy “beszólogasson” és ilyen válaszokat írjon kb bármilyen kérdésre is? Most nyilván értem hogy magatokra vettétek “Elfelejtettél accountot váltani, professzor úr 😂😂” beszólogatás hogy “hiszti” stb… Ami még ha igaz is lenne ezek a válaszok önmagukért beszélnének ugyanúgy. Ez annyira primitív és legalja színvonal. Nem mondom hogy Magyarországon jó a helyzet de azért egy átlag ember a valóéletben sokkal kevésbé van ennyire megrekedve mint például ti is vagy akár mások interneten. (Igen ez értelmezhető akár rám is bár írtam én még elég fiatal vagyok) Most a kérdéstől függetlenül lehetne normálisan viselkedni de az interneten az ilyen hozzállás valamiért sajnos normális. Akinek van konkrét véleménye erről hogy ez miért van ilyen szinten így az írjon!! Aki meg csak magára vette és jobban akarja bemutatni a kérdésem alatt is az internet legaljaságát az ilyen felesleges stílussal az folytassa csak!
2023. febr. 5. 01:04
 17/23 anonim ***** válasza:
77%
Nos miért is vagy messze a primitív szinttől, ha nem sikerült megérteni hol a gond azzal, ha valaki amgát felsőbbrendűnek képzelve leprimitivez másokat?
2023. febr. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%
Itt mindenki hülye, csak a kérdező helikopter.
2023. febr. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
17-18 ugyanaz a válaszoló vagy? Akárhogy is , ki mondta hogy én nem tartozom ebbe a kategóriába amit leírtam? Talán igen talán nem. De nem is ez a lényeg, ez nem egy vélemény volt kb tényként írtam le és ennek az oka érdekel. Azért lássuk be a válaszok amelyek érkezte önmagukért beszélnek függetlenül a kérdéstől. Sokan ezenkívül el se akarták még csak olvasni se de akkor az is kérdés miért alkotnak véleményt arról amit el se olvastak. A lényeg én egyáltalán nem egy magas színvonalról beszéltem mert az átlag magyar színvonala a valóságban is nagyon alacsonyan van. A kérdésem arra irányult miért lehet ez ennyivel de ennyivel lejjebb az interneten még a valósághoz képest is? Az hogy én ebbe a nagyon alja színvonalba tartozom e avagy sem igazából mellékes a kérdésem szempontjából mert az okára érdekelnek következtetések. Nem kell “helikopternek” lennem sőt még csak kevésbé primitívnek se kell lennem ahhoz hogy feltegyem ezt a kérdést, hiszen az “internetes közösség” színvonalát az enyém nem befolyásolja. Azok a válaszok amelyek erre a kérdésemre is jöttek tőlem függetlenül beszélnek önmagukért. Ha valaki más is olvassa és tudna normálisak válaszolni az eredeti kérdésemre akkor továbbra is várom!
2023. febr. 5. 03:41
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én csak 17-et írtam úgy overall a kérdésnél egyedül.
2023. febr. 5. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!