Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az “interneten” vagyis a...

Az “interneten” vagyis a közösségi médiában miért a legprimitívebb emberek vannak jelen?

Figyelt kérdés
Erre jó példa lehet a gyakori kérdések is de szinte bármelyik YouTube vagy Facebook vagy Twitter komment szekció is de szinte bármely oldal válasz lehetőségei is. Úgy értem olyan szinten a legprimitívebb emberek hogy tényleg a legalja és ha állítólag diplomás/tanult emberek írnak ők is nagyon primitívek és szinte biztos hogy mentális problémáik vannak. A valóságban nagyon sok ember azt mondja hogy nem hogy nem írna de még csak nem is olvasna bele egy komment szekcióba mert szörnyű milyen ott a színvonal. Nagyon kevés kivétel van de általában itt a gyakori kérdéseken sem olyanok írnak. Például ha van egy kérdés gyakori válasz hogy “a Google a barátod” meg ilyenek. Ha nem akar válaszolni ne válaszoljon de ha már válaszol akkor egy egyszerű kérdésre lehetne rendesen válaszolni is (kérdéstől teljesen függetlenül). Miért szólnak be gyakran arra ha valaki feltesz egy hülye kérdést? Igen lehet hogy hülye kérdés de milyen színvonal az felnőtt emberektől hogy beszólogatnak egy random kérdésre? Ezen kívül ha valaki provokatív kérdést tesz fel a válaszok is olyanok lesznek amilyenek ami gyerekeknél/nagyon fiataloknál érthető lenne de azért felnőttektől nem ez volna az elvárható. Alapvetően akár itt akár máshol az interneten ha valaki bunkó valakivel vagy direkt a családját gyalázza és támadja a másiknak általában a válasz is primitív alpári és színvonaltalan lesz. Ezzel ellentétben a valóéletben az emberek nem úgy reagálnak ahogy a másik beszél hozzájuk hanem bármilyen bunkó is a másik azért nem süllyednek le egy szint alá (még akkor sem ha Magyarországon azért alapból rossz a helyzet) ellentétben az interneten igen. Nagyon gyakori a beszólogatás ami igazából akkor is gyerekes ha a másik kezdte (bár ez az “ő kezdte” is óvoda szint) vagy a másik támadott mert a beszólogatás alapvetően egy gyerekes reakció amit tinédzserkor után a többség elhagy de az interneten nem ez látszik. Nagyon megrögzötten ragaszkodnak az igazukhoz és általában az egész világlátásuk is primitívebb és ami furcsa hiszen az internet egy modern dolog de elég régimódi is a gondolkodás (ami pont arra enged következtetni hogy még csak nem is olyan fiatalok). Magamat sem nevezném ez alól teljesen kivételnek bár én még elég fiatal vagyok de érdekel mi lehet az oka. Az interneten miért ilyen alacsony a színvonal? Nyilván nem az internet felhasználókról beszélek hanem azokról akik csinálnak maguknak egy bármilyen profilt amit vadidegenekkel való kommunikációra használnak fel. Azért itt kérdezem mert ahogy láttam itt is nagyon gyakran nem hitték el a másiknak azt hogy jómódú vagy éppen normális munkája van mondván hogy “akkor nem a gyakori kérdéseken írogatnál” szóval úgy látom sokan itt interneten is tisztában vannak azzal hogy alapvetően milyen alacsony a színvonal és kapásból azt feltételezik sokan itt is hogy “ nincs élete annak aki itt interneten írogat meg egyebek”. Most függetlenül az átlag magyar színvonaltól miért van az hogy az interneten tényleg ennyire de ennyire szinte kivétel nélkül csak a primitív és emellett még gyerekes emberek írogatnak általában?

2023. febr. 4. 18:16
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Bár kicsit hosszú lett (biztos hibák is vannak benne) de maga az ok érdekel. Hogy szerintetek mi lehet az oka. Mivel úgy láttam hogy sokan interneten is tisztában vannak vele hogy milyen alacsony a színvonal és már csak egy átlag normális emberről sem tudnák itt elképzelni hogy interneten írogatna bármilyen oldalon. Az érdekel hogy ez miért van ? Miért pont a primitív/mentálisan sérült stb… emberek írogatnal interneten és csak a szimplán normális átlag emberek meg azok akik vannak egy bizonyos szinten (amit most egyszerre értek mentálisan/mentális egészség szempontjából, anyagi helyzetben/rendezett életben, és tanultságban) viszont már szinte kizárt hogy interneten írogassanak általában. Csak ötletek/vélemények érdekelnek arról mi lehet ennek az oka vagy ez miért lehet így.
2023. febr. 4. 18:22
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Már megbocsáss, de nem szeretnék novellát olvasni itt. Az internet nem egyenlő a közösségi médiával és a gyakorival, annál sokkal tágabb dolog.
2023. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, ezt írtam is még csak nem is a tejes közösségi médiára gondoltam például azokra akiknek nem nyilvános a profiljuk vagy éppen nyilvános de csak a saját ismerőseikkel írogatnak pl Facebookon hanem azokra akik itt gyakorin vagy TikTok-on vagy YouTube-on vagy bárhol bármilyen témában kommentelnek. Csak érdekelnek vélemények hogy ez miért lehet így.
2023. febr. 4. 18:39
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon távol állsz az "internet" valódi fogalmától.
2023. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Mondom hogy nem az internetről beszélek de ne zavarjon. Hanem az internetes közösség “kommentelő” részéről.
2023. febr. 4. 19:08
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor suttogva elárulom, hogy az általad gondolt "ineternetes közösség" csak egy vékony layere az OSI-modellnek. Az áltad ismert rétegben is fellelhetőek az idióták, akiket a többi idióta pénzel, persze egyvalaki jár jól. Vannak ennél sokkal aljasabb dolgok is.
2023. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy nekem valahogy sikerül szinte kizárólag olyan fórumokon mozogni, ahol nem ez a jellemző.
2023. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Aligha hiszem. Most is gyakori kérdéseken vagy.
2023. febr. 4. 19:45
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez szórakoztat.:D
2023. febr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Kiírtad magamból a dühöd, most már nyugodtan alhatsz. :D
2023. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!