Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Csak én érzem úgy, hogy az...

Csak én érzem úgy, hogy az internet óriásit ront az életminőségünkön?

Figyelt kérdés
A következő a tapasztalatom az elmúlt 1-2 évből: 1-2 hetente szoktam csinálni olyan napokat amikor teljesen offline vagyok illetve zéró képernyőidőm van, de a hangsúly az offline léten van. Tehát minimum 24 óra offline töltött idő, se telefon(már nincs okos telefonom egyébként), se számítógép, se tv, se semmi elektronika. Na most azokon a napokon amikor teljesen kontroll nélkül használom ezeket az eszközöket, akkor nem egyszer megesett már, hogy az ébrenléti időmből 6-8 órát is képernyőbámulással töltöttem, ha nem okostelefon akkor számítógép. Nem csupán az időpazarlás tűnt fel nekem, hanem motiválatlanság, lustaság, gyakori fejfájás, irritáltság, figyelemzavar, és úgy alapjáraton rossz közérzet. Ezért döntöttem úgy, hogy csinálok egy "kis" digitális detoxot, és az eredmény számomra elképesztő. Már a legeleső próbálkozás meglepett, ugyanis az előbb sorolt "tünetek" nem, hogy elmúltak, hanem pont az ellenkezőt éreztem: energikusság, motiváció az előtte nemkívánatos dolgok elvégzéséhez, lett kedvem edzeni, dolgozni, másokkal beszélgetni(előtte nem tudtam mert 5 perc múlva a telefonomért nyúltam), egy nap alatt annyit olvastam mint előtte 3 hónap alatt sem, és egyszerűen sokkal minőségibbnek éreztem az életemet, ott voltam a pillanatban, jobb volt a kedvem, csökkent a szorongásom(alapjáraton szorongok néha tehát ezért nem okolom a technológiát). Ott és akkor döbbentem rá, hogy mennyire mindinkább megkeseríti az életünket az internet és az okostelefon maga. Persze elkezdtem utánaolvasni a dolgoknak, és a dopamin nevű hormon mindent megmagyaráz, mivel legtöbben úgy vagyunk internetfüggők, hogy nem is tudunk róla, de aki akar az járjon utána a témának. A lényeg, hogy odáig jutottam, hogy már igyekszem napi 1 óra alatt tartani a képernyőidőmet, okostelefonom pedig fél éve nincs, van helyette egy "butább", de ugyanolyan jó és hasznos telefonom. Van még valaki így ezekkel a dolgokkal?

2022. dec. 23. 18:23
A kérdező szavazást indított:
Igen, az internet ront az életünkön
Nem, a korlátlan internet használatnak nincsenek káros hatásai
Igen, de csak akkor ha korlátlanul használjuk, mértékkel nem káros
17 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

"Ott és akkor döbbentem rá, hogy mennyire mindinkább megkeseríti az életünket az internet és az okostelefon maga. "


Ez még mindig a te hibád volt, nem az eszközé.

2022. dec. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze, és én nem is fogom felvenni itt az áldozatszerepet. Ugyanaz a helyzet mint a fegyverrel, az ember öl, nem a fegyver maga. Az internet is az amit kihozol belőle. De 1000-ből van egy ember aki használja az internetet és nem az internet használja őt.
2022. dec. 23. 18:28
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

"De 1000-ből van egy ember aki használja az internetet és nem az internet használja őt."


A statiszika, amiből ezt a következtetést vontad le, valahogy lemaradt.

2022. dec. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Napi kb. 12 órát töltök képernyők előtt, részben munkával, és semmi problémát nem tapasztaltam. Az időt nem érzem pazarlásnak, mert értelmes dolgokat nézek/olvasok, és egészségügyi problémáim sincsenek ezzel kapcsolatban.
2022. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4. Kipróbáltad már, hogy három napig semmi képernyő?
2022. dec. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
#5 Nem emlékszem, hogy egy nap is lett volna képernyő nélkül, a jó kis olvasatlan könyveim meg ott porosodnak...
2022. dec. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
81%

Igen elég vegyes a mmérlege

Főleg a fiataloknak veszélyes. Leszoknak az olvasásról, élőszóról.

Aki felelős felhasználó azt viszont sok mindenben segíteni tudja.

2022. dec. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Elég vegyes a mmérge...:))

Mindennapi bitjeink.

2022. dec. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen, egyetértek kérdező, nem hiába mondják hogy régen minden jobb volt, 90-es évek, 2000-es évek eleje, mikor itt még a net gyerekcipőben járt, az emberek is normálisabbak voltak egymással élőben.
2022. dec. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hű, köszi, hogy ezt leírtad! Egy próbát megérhet nekem is.
aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!