Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen beállítások kellenek...

Milyen beállítások kellenek ha két routert össze szeretnék kötni?

Figyelt kérdés

Valaki leírná melyik beállításokra figyeljek?


3 szintes családi házban szeretném megoldani hogy a pincében is legyen wifi jel erősség. Ezért az alap routerből egy utp kábelt vezettem el hosszan a falban és már csak össze kell kötnöm a másik routerrel (mind2 kommersz tp link gyári firmware-el)


Azt szeretném ha az eszközök úgymond "egységben" dolgozzanak tehát ne legen belőle kavarodás hanem automatikusan csatlakozzon át pl a telefon a közelebbi wifire ha épp ott vagyok. Nem is szeretnék emiatt 2 különböző broadcast ID-t beállítani hanem ugyan az lenne a nevük. De pl dhcp akkor melyiken kell hogy aktív legyen? ill az utp kábelt a második routerbe is a wan portba kell dugni vagy ilyenkor másikba? Vagy ha van még más beállítás ami fontos akkor valaki leírhtná. Előre is köszönöm.


UI: mindkettő router resetelve minden a gyári értéken.


2022. dec. 11. 13:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Úgy is kérdezhetem milyen beállításoknak kell egyformának lennie és minden másmilyennek. Pl jelszó/titkosítás fajtája.
2022. dec. 11. 14:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első routernek kell a WAN portjába dugni a modemet (de csak akkor ha nincs a modemben beszerelve router is). A második routernek a LAN portjába kell dugni az első routert, és a második routeren ki kell kapcsolni a DHCP kiszolgálót és át kell állítani a statikus ip címét 192.168.1.1-ről mondjuk 192.168.1.2-re. azért kell átállítani mert az első routernek is 192.168.1.1 az ip címe és két ugyanolyan ip cím nem lehet egy hálózaton.
2022. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

automatikusan csak akkor fog átcsatlakozni egyikről a másikra, ha mindkét router támogatja a onemesh funkciót. De akkor viszont a második routeren azt is be lehet állítani hogy ne router módban legyen hanem access point módban. azt hiszem akkor automatikusan kikapcsolja a dhcp kiszolgálót. milyen roouterekről van szó?

ha régebbi routerek akkor bizonyára van rá openwrt firmware, akkor csak azzal lehet a wifi roaming-ot használni, mert a gyári firmware nem ismeri a roaming-ot .

2022. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon sokat segítettél már ezzel is.


A LAN port az TETSZŐLEGESEN bármelyik port lehet a WAN-on kívül?


A routerek típusa:


Egy régebbi (ez megy lenntrem ismerem a korlátait nem számít hogy lassabb oda ahova kell ez is jó lenne ha össze lehet okosítani őket)


TP Link TL-WR542G


Az újabb (ami a modem után van) : TL-WR940N

2022. dec. 11. 16:15
 5/7 A kérdező kommentje:
*ez megy lenntre
2022. dec. 11. 16:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, a LAN az sárga a tp link routereken.

A TL-WR542G routerre nincs openwrt, így az nem képes a roaming-ra, nem fog automatikusan váltani ha közelebb kerülsz hozzá. Akkor fog váltani ha már egyáltalán nem éri el a másik routert.

Arra figyelj hogy külön csatornán legyenek. És ne egymás melletti csatornán.

2022. dec. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia! Na sikerült össze rakni, viszont úgy nem megy ahogy mondtad. Csak akkor, ha a másodlagos routernek is a wan portjába dugom. Egyéb esetben nincs internet kapcsolat ha azon a routeren vagyok csatlakozva. DHCP kikapcsolva és IP cím is 1.2 re átállítva. Ez miért van? Most akkor így jó vagy mi?
2022. dec. 22. 23:07

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!