Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik VPN szolgáltatót...

Melyik VPN szolgáltatót válasszam?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Surfsharknál van VPN előfizetésem lassan két éve, de az utóbbi időben nagyon sokat romlott a szolgáltatás színvonala ezért váltani szeretnék. A torrent 150-200 kbps-el tölt, ez igazából nem nagy probléma, mert úgyis kikapcsolom, ha valami nagyobb fájlt töltök le. Ami nagyon zavaró, hogy a böngészés lassú lett, a képek lassan töltenek be, a videók a Redditen és a Youtuben akadnak, leváltanak 140p-re. Főleg, ha többen internetezünk, vagy ha letöltés megy a háttérben, akkor szinte semmit nem lehet csinálni mellette. New York-i szerveren vagyok már a kezdetek óta, eleinte még teljesen korrekt volt sebességben. A speedtest egész jó értékeket mutat: Down 130 mbps, Up 20 mbps, Ping ≈ 115 ms, Vodafone-s 500-as nettel. Plusz sok oldal van ami tiltólistás, gondolom nem nagyon cserélgetik az IP-ket. Tudnátok ajánlani helyette valami jobbat?

Hosszabb időre fizetnék elő (2-3 év).


Elvárásaim:

• Legalább öt eszköz tudja használni egyszerre.

• OpenVPN-nel lehessen a routeren beállítani.

• Legyen elérhető US szerver.

• Max. $80 szánnék rá.


Előre is köszönöm a segítséget!



2022. aug. 20. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mullvad
2022. aug. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg te is azt használod? Meg vagy elégedve vele? Elég húzós árban van €5/mo, ráadásul nincs olyan, hogy ha hosszabb időre veszed olcsóbb. Azért még ránézek hátha lesz akciós majd Black Friday keretében.
2022. aug. 20. 14:59
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Használod valami fontosra is a VPNt? Mármint a redditen és youtubeon kívül?
2022. aug. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, 24/7-ben mindenre. Csak torrentezéshez kapcsolom ki ha 5 GB-nál nagyobb fájlt kell letöltenem. Eleve mikor még jó volt a Surfshark akkor is lassan töltött: 2 Mb/s-al az eredeti 50 Mb/s helyett. Most meg katasztrófa 250 kbps, nem tudom mi lett vele. Steamről illetve Battle.netről töltve elég jó a sebessége 10 Mb/s. Minden közösségi médiám amerikai, szerintem azokat sem érném el VPN nélkül. WoW-hoz és Diablo III-hoz is használom, mert Americas szerveren van az accountom. Wi-Fi Calling is arról megy mert az amerikai kártyámnak itt EU-ban nincs roamingja. Plusz, ha nincs bekapcsolva mindenhol idegesítő Magyar reklámok jönnek fel.
2022. aug. 20. 16:10
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Látom sikerült bedőlni a VPN szolgáltatók marketing propagandájának, hogy mindenhova is használj VPN-t. Teljesen fölösleges, pénzkidobás számodra is.

A közösségi oldalakat mindenhonnan el lehet érni. Ha egy játékban amerikai szerveres accountod van, akkor így is úgy is amerikai szerverhez fog dobni. Pl nekem lolban EU-s van és európaira dob amerikában.

2022. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"A közösségi oldalakat mindenhonnan el lehet érni. Ha egy játékban amerikai szerveres accountod van, akkor így is úgy is amerikai szerverhez fog dobni."


Ebben igazad lehet, de mint mondtam a Magyar reklámok frusztrálóak számomra. Ezért kellett a régi Facebookomat is töröljem, hiába lett átállítva Angolra, amerikai IP-vel belépve, még akkor is traktálta volna Magyarországi dolgokat rám. Sok oldal meg be sem tölt Magyarországról (pl. Home Depot) vagy kérdés nélkül a Magyar verziót tölti be, mikor nem is arra vagyok kíváncsi. Legidegesítőbb, talán az volt, hogy mindenhol dobálgatta fel ezt a GDPR hülyeséget.

2022. aug. 20. 17:44
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

[link] - náluk az ingyenes csomagban is vannak US szerverek (több is), lehet ez is megfelel. Az ingyenes szolgáltatásnál egyszerre egy eszközről lehet csatlakozni, viszont ez nem gond, mivel több fiókot is regisztrálhatsz, egy próbát megér. Ja, ami lényeges, hogy korlátlan az adatforgalom, illetve érdemes több szervert is végig próbálni, mert van sebesség különbség szerver és szerver között (eltérő szolgáltatót használnak az egyes szerverek). A prémium verzió egyszerre tíz eszközön használható és több helyszín van, meg gyorsabb, mint az ingyenes. [link] /support/vpn-config-download/


[link] - itt a Build A Plan szolgáltatásban havi 3 dollártól van VPN, USA szerver is választható, meg érdemes a korlátlan adatforgalmat kérni (két tetszőleges helyszín plusz korlátlan adatforgalom 3 dollár, ez a minimum ár). Korlátlan eszközön használható a prémium. [link] /getconfig/openvpn


[link] - Ez öt eszközön használható, viszont nem egyszerre, hanem összesen, tehát ha épp nem csatlakozol, akkor is elfoglal egy férőhelyet. 24 óránként egy eszköz cserélhető. Hét napos próbaverzió van rá, és nem kér bankkártya adatokat. Amiben ez erős, hogy van egyszeri díjas csomagjuk is, ami most fél árban van, 99 dollár, ez egyfelől kicsit húzos, másfelől nagyon jó ár érte, figyelembe véve, hogy utána soha többet nem kell fizetni. Nekem ez van, és elégedett vagyok vele. Viszont egy korlát van, havi 900 Gb, bár ez nem kevés, de jobbnak tartom kiemelni. Rendelés előtt a hét napos ingyenes próbával mindenképp érdemes élni. [link] /help/manuals/open-vpn/windows

2022. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Proton VPN: Ez ígéretes, köszönöm.


Windscribe: Hiába kattintok a Build A Planra, hibaüzenet fogad "You cannot make payments. Please contact support."


VPN Unlimited: Torrentezni ezen lehet? Mert a Redditen azt írták, hogy nem.


Egy másik fórumon még a NordVPN-t és a HideMe-t ajánlották. A Surfsharkon kívül én csak a PIA-t próbáltam, de egy hét után visszamondtam, mert a dedikált IP amit kértem nem működött, azon kívül korrekt volt a szolgáltatás.

2022. aug. 21. 16:12
 9/15 anonim ***** válasza:

A VPN Unlimiteden az USA szerveren sajnos nem lehet torrentezni. Román, Francia és Kanada szerveren engedélyezett a torrent.

A Proton VPN ingyenes csomaggal sem engedélyezett a torrent, csak a prémiummal, de torrentet engedélyező szerverre kell csatlakozni.

A Windscribe-nál fiókot kell regisztrálni, és után legalább 3 dollár értékben rendelni a Build A Plan csomagban. Pl. ki lehet választani az USA-t, Magyaroszágot és a Unlimited Data + R.O.B.E.R.T-et (az utóbbi korlátlan adatforgalmat jelöl). Természetesen más országokat is választhatsz, ami szimpatikus, ezen felül meg az ingyenes szerverek is elérhetőek lesznek.


A NordVPN is jó, sőt ez az egyik legnépszerűbb VPN szolgáltatás, a hátránya, hogy az ára magasabb, mint amiket én javasoltam. Cserébe több szerverük van, igaz erre több aktív felhasználó is jut, ezért nem feltétlen gyorsabb, mint az olcsóbb szolgáltatások. De ha az ár nem számít, és biztosra szeretnél menni, akkor ajánlott szolgáltatás.

A próba verziókkal mindenhol érdemes élni, illetve ahol nincs, ott van pénz visszatérítési garancia, ha nem válik be, nem szégyen élni ezzel.

2022. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas választ!
2022. aug. 21. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!