Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mire megy ki a facebook...

Mire megy ki a facebook Marketplace-en terjedő csalás?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor így kezdi a vevő: "Rendben, elviszem, de szeretnék holnap jönni, de jelenleg munkával vagyok elfoglalva, ezért küldök egy EMS postást az otthonába, hogy átadja a készpénzt és átvegye a terméket"

Majd ezzel folytatódik:

"Holnap 11 órakor jön a postás.


Vagyis készpénzben küldöm a pénzt EMS-en és miután megkaptad a pénzt a szerviz gondoskodik a csomag otthoni átvételéről az én költségemen.A szállítási költséget én állom de van ott a boríték biztosítási költségei, amelyeket fizetnie kellett, de ezen a ponton ne aggódjon, mert a kezdeti összegen felül további biztosítási költséget fizetek Önnek


Ne aggódjon, az ems postás mindenről gondoskodik"


Mire megy ki ez mégis? Mi az átverés lényege?



2022. aug. 12. 00:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A klasszikus átverés az, hogy egy hamis fizetési bizonylattal azt állítják hogy már kifizették előre a kézbesítési díjat, ezért kérik hogy utald el előre nekik és akkor megy a futár. Fizetsz, futár pedig soha nem jön.

Ez ennek egy fordított változata lehet, amikor azt állítja hogy majd a futárnak fizet készpénzben aki elviszi azt a termékkel. A futárnál (magát futárnak kiadó személynél) ugyanúgy lehet egy hamis fizetési bizonylat és egy mese, hogy ő készpénzt nem tarthat magánál, úgyhogy majd online utalással kapod meg az összeget 1-2 napon belül, de a terméket azért vinni. Így a cuccot kicsalták tőled, pénz pedig megint nem jön. Bónuszként még ráfizethetsz a "biztosítási" összeggel és, és duplán lehúztak.

De igazából még idáig sem kell elmenni, mert felesleges színjáték, idő és pénzkidobás ezt megszervezni és személyesen elmenni az áldozatokhoz. Mivel üzenetben már kommunikálni tudnak veled, elég egy hamis bizonylatot készíteni és elküldeni neked akár egy futárszolgálat nevében, akik jelzik hogy a kiszállítás mégsem történhet meg, mert ugyan a vevőd kifizette a szállítási díjat, de hogy-hogy nem, még akad itt egy biztosítási díj is, amiről kizárólag te tudsz gondoskodni, úgyhogy fizess. Ez már a klasszikus átverés, és a te verziódnak lehet ez egy második állomása lesz csak, még az elején puhítanak hogy belemész-e. Ha igen, akkor jön a mese következő része.


Bármi olyan körülmény esetén ami nem a klasszikus adásvétel szerint történik, és neked kell pluszban és előre fizetni eladóként, az átverés - és el kell küldeni a picsába az ilyen érdeklődőt. A kapott üzeneted is egy standard copypaste mondóka amit sorban az összes áldozatnak lehet küldeni, hátha valaki horogra akad.

2022. aug. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Már eleve gyanúsak ezek a szövegek, így hamar kiléptem a beszélgetésekből, csak kiváncsi voltam mi a végcél.

2022. aug. 12. 09:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vagy simán vmilyen ürüggyel pénzt kérnek, vagy vmi komplikáció lesz és azért kell gyorsan-gyorsan fizetni, vagy elesel a nagy biznisztől. Vagy a fizetés megkapásához kellenek neki a bankkártya adataid, vagy csak az összes személyi okmányod, amivel aztán visszaélnek. Vannak lehetőségek, itt vszeg az első.
2022. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!